Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
21°

Taliujujad kutsuvad Emajõe ujumismatkale "7 silda"

30. august / Tartu taliujujad kutsuvad nii soojas kui külmas vees ujumise harrastajaid Eestis toimuvale pikimale avaveeujumisele, Emajões peetavale tavatule ujumismatkale "7 silda".

Just nõnda palju on Tartus,  mis äsja valiti  pingelises konkurentsis  Narvaga 2024. aasta kultuuripealinnaks, Emajõe kohal sildasid.

Taliujujate algatatud ekstreemne matk Emajões ujudes toimub juba viiendat korda. Esimesel sildade  ujumisel oli septembrikuises Emajões vee soojus vaid 16 kraadi. Karastunumad läbisid toona raja ilma soojendava kalipsota. Kolmel aastal toimus seitsme silla ujumine augusti keskpaigas Emajõe festivali ühe üritusena.

Eestis tavatu augustikuumus on soojendanud nüüd kuivuse tõttu  madalama  veetasemega Emajõe +21-ni.

Emajões ca 6, 5 km ujumise eemärk on: populariseerida pikki avaveeujumisi, elavdada (sportlikke) tegevusi Emajõel, pöörata tähelepanu ümbritseva keskkonna puhtusele, olles ühtlasi lõppeva Eesti  avaveeujumise (ja triatlonide) hooaja viimane üritus  avavees ehk sujuv üleminek külmas  vees ujumistele.  

Start  atraktiivseks viiendaks ujumiseks "7 silda" antakse 31. augustil kell 12.00 Tartus Kroonuaia silla lähedal  paadisillal TÜ spordihoone kõrval. Finiš Ihaste silla all, kus kõiki  ujujaid ootab kuum saun ja toitlustamine.
Poolel teel ehk Karlova silla juures saab teha puhkepausi, seal pakutakse jooke, leiba -soola.

Neil, kes ei söanda  väheste pikkade avaveeujumiste  kogemuste tõttu võtta ette seitsme  silla alt ujumist tervikuna, on võimalus valida lühem teekond ehk lõpetada peale viiendat (Turusild) või pärast kuuendat (Sõpruse sild) Karlova sadama juures.  Rada on kogu ujumise vältel saatepaatide ja SUP-laudadega  turvatud.

Ujutakse ujumismütsides ja väga soovitavalt ujumispoidega.  Lubatud ka kalipsod.  7 silla ujumine ei ole võistlus, kiirematele medaleid kaela ei panda.  Võimalus on veest välja tulla ka enne seitsmendat silda ja liikuda lõpuni mööda kallasrada.

Registreerumine 7 silla ujumiseks spordiportaali  Sportos.eu  saidil või 11.30 stardipaiga juures. Osavõtt 15 eurot. Kuni 16 a ja üle 65 a ujujatele on osalemine tasuta. Varustuse transport stardist finišipaigani  korraldajate poolt.

Ujujatele saab kaasa elada kas jalgsi, joostes või rattaga jõe kallastel  liikudes ja sildadel.

Tule ja naudi ebatavaliselt sooja  eestimaist viimast augustipäeva Emajões ujudes või Emajõe ääres matkates.

Lisainfo: Ujumismatka "7 silda" peakorraldaja Margus Ruusmaa, kontakt   5662 6764.

Viimati muudetud 30.08.2019