Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tamme gümnaasiumi häkatonil saab proovile panna oma teadmisi

30. mai 2019 / Tartu Tamme Gümnaasiumi 10. ja 11. klasside õpilastele korraldatakse iga õppeaasta viimasel nädalal praktikanädal, mille ühe osana on juba teist aastat toimumas infotehnoloogia ning tehnoloogia suuna õpilastele häkaton.

Häkaton toimub 6. juuni hommikust järgmise hommikuni ehk 24 tundi mõtete ragistamist ja ideede realiseerimist. Õpilased tulevad kokku, olles eelnevalt uurinud erinevaid võimalusi ja pannud kirja mõtteid, kuid põhiline tegevus toimub siiski koolimajas kohapeal. Häkaton annab neile võimaluse panna proovile oma teadmisi füüsikas, matemaatikas ja paljudes muudes ainetes, nad saavad ennast arendada grupitöös teiste koolikaaslastega ja otsida enda seest tehnika-alase nutikuse.

Tamme Gümnaasiumi õpilase Liisbeth Tatteri sõnul on võrreldes kutsekoolidega gümnaasiumites praktilise tegevuse osakaal peaaegu et olematu. "Lisaks praktikanädalale on meil ka igale suunale vastavad praktikumid õppeaasta vältel. Oleme kindlad, et Tartu Tamme Gümnaasium võiks olla eeskujuks ka teistele koolidele ja just häkaton võiks olla selle alustalaks."

Eelmise aasta häkatoni kajastab järgnev veebileht: http://hackathon.tammegymnaasium.ee.

Lisatud fotod on 2018. aasta häkatonilt.

Viimati muudetud 30.05.2019