Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna paigaldati Pirogovi platsile uus tualett

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tualett Foto: Rein Haak

13. juuli 2018 / Täna paigaldati Tartu kesklinnas asuvale Pirogovi platsile statsionaarne tualett, mille hankis linnale riigihanke võitnud Rootsi firma DANFO AB.

Lähipäevil ühendatakse uus tualett vee- ja kanalisatsioonitorustiku ning elektriga ning lõpetatakse vundamendi soojustustööd. Seejärel korrastatakse ümbrus.
Tualett saab murukatuse, mis sobitub hästi ümbritsevasse pargikeskkonda.

Tuleva nädala algul saabub Tartusse tualeti tarninud firma esindaja, kes teeb kohapealsed seadistused ja koolitab hooldusfirma töötajad. Kahekohaline invanõuetele vastav tualett puhastub automaatselt pärast iga külastuskorda. Tualetti saab kasutada nädala- kahe pärast.

Uus tualett läks koos transpordi ja paigaldusega linnale maksma 104 000 eurot ning selle paigaldamise eeltöödeks – vundamendi ehituseks, vee- ja kanalisatsiooniühenduste rajamiseks kulus 20 000 eurot.

Pirogovi plats läbis eelmiseks sügiseks põhjaliku uuenduse – rekonstrueeriti kõnniteed, platsid, trepid ja tugimüürid, rajati sajuveekanalisatsioon ning uus pargivalgustus. Rajati uut kõrghaljastust ning püsikute ja põõsaste istutusalasid. Rekonstrueerimistööde käigus looditi sirgeks ka platsil asuva Pirogovi monumendi vundament.

Lisainfo: linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak, tel 736 1125, 516 7258.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 16.07.2018