Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlased saavad suveks atraktiivse ja võimalusterohke rannaala

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

linnaujula Foto: Eda Põldma

30. mai 2022 / Kolmapäeval, 1. juunil kell 13.30 avatakse põhjalikult uuendatud Emajõe linnaujula.

Lodjakoja kõrval asuv rannaala pakub mitmekesiseid võimalusi puhkamiseks ja tervisespordiga tegelemiseks igas vanuses rannalistele.
 
"Tartlased saavad nüüd Emajõe kaldale kaasaegse ja atraktiivse puhkeala, kus on mõnus aega veeta nii päikesevõtjail kui ka spordihuvilistel. Põnevad tegutsemisvõimalused on loodud lastele," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas. "Emajõe kallaste elavdamine ja seal mitmekesiste ajaveetmisvõimaluste loomine on üks meie viimaste aastate prioriteetidest ning töö selle nimel jätkub.“
 
Emajõe vasakkaldal asuvale rannaalale on ehitatud dekoratiivsed puidust istumis- ja päevitamisplatvormid ning riietuskabiinid. Jõele on rajatud suur ujuvplatvorm. Üle supelranna on hajutatud laste mänguatraktsioonid ja erinevad treenimisvahendid ning võrkpalliväljak tervisespordiharrastajatele.
 
Oluliselt on paranenud ligipääsetavus - rajatud on juurdepääsuteed jalutajatele ja jalgratturitele ning mugava ligipääsu said erivajadustega inimesed. Metsa ja ranna piiril on valgustatud kergliiklustee, mida ääristavad treenimisvahendid ja pingid. Rannas on ka uued prügikastid, pingid, veekraan ja jalgrattahoidlad.
 
Emajõe linnaujula projekteerimisel osalesid Kino Maastikuarhitektid OÜ,  Tinter Projekt OÜ ja Inseneribüroo Urmas Nugin. Ehitas Lars Laj Eesti OÜ. Tööde kogumaksumus oli ligi 665 tuhat eurot.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.06.2022