Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartlasi oodatakse testima kaasavat infotahvlit, et suurendada välijõusaalide ligipääsetavust

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Kaasav infotahvel Foto: Iseasi OÜ

6. mai / Tartu linnavalitsus arendab koostöös füsioterapeutide ja disaineritega kõiki kaasavat infotahvlit, et suurendada välijõusaalide ligipääsetavust. Infotahvli juhtnööride testimisest on oodatud osa võtma kõik tartlased.

Infotahvel on mõeldud eelkõige algajatele spordisõpradele, aga pakub väljakutset ka edasijõudnutele ning kaasab disaini ja tehnoloogiliste võimalustega ka ratastoolikasutajad, vaegnägijaid ja pimedaid. 
 
Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul eeldab liikuma kutsuva linna arendamine erinevate vajadustega inimeste peale mõtlemist. „Treeninginfo esitlemine meie välijõusaalides on praegu üsna kaootiline ning arvestab pigem kogenud treenija vajadustega. On oluline, et vajaliku teabe saaksid ka uuemad trennisõbrad ja erivajadustega inimesed,“ ütles ta. 

Leesi sõnul on suur töö ees ka välijõusaalide füüsilise ligipääsetavuse parandamisega. „Peame leidma võimalusi välijõusaalid ka näiteks ratastooliga paremini ligipääsetavaks muuta. Lisaks on vaja suurendada treeningvahendite mitmekülgsust, et endale sobiva tegevuse leiaksid erinevate vajaduste ja võimetega treenijad. Säärase terviklahenduse nuputamine käib praegu näiteks Tähtvere puhkepargi välijõusaali puhul,“ lisas Lees.
 
Uuelt infotahvlilt leiab juhtnöörid, kuidas liikumisaktiivsust hoida ja välijõusaale kasutada. Ideekavandi testimiseks kaasatakse Tartu linnakodanikke, et hinnata kuvatavate harjutuste ja info arusaadavust. Testima on oodatud igas vanuses ja igasuguse kehalise võimekusega inimesed, kes on juba kogenud spordisõbrad või trennikaugemad.
 
Arendusprotsessis esindavad sihtrühmi eksperdid Tartu Emajõe Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kristo Ringas ja Tallinna tehnikaülikooli erivajadustega üliõpilaste nõustaja Sven Kõllamets. Infokandja disainimisega tegeleb OÜ Iseasi. Infokandja meetodit on aidanud välja töötada füsioterapeudid Liis Süda ja Marko Treier. "Liikumine on oluline kõigile. Tulge mõelge meiega kaasa ning loome ühiselt terve Tartu," kutsub Treier kõiki infotahvli kavandi testimises osalema. 
 
Kõik, kes on huvitatud kaasa lööma, saavad end registreerida: www.tartu.ee/et/eform/submit/kaasava_infokandja_sisu_testimin. Testijad valitakse välja sihtrühma järgi ja kohtade arv on piiratud. Testimiste toimumise kuupäevadest antakse teada esimesel võimalusel kutsega, mis edastatakse e-posti teel. Lisainfo e-posti aadressilt tht@tartu.ee.
 
Infotahvli ideed arendatakse välisprojekti Healthy Boost raames, mida rahastab Interreg Baltic Sea Region. Peagi valmivad Tartu linna avalikult kasutatavatest spordi- ja mänguväljakutest ka 360-kraadised vaated ning juba on kasutusel linna välijõusaale ja nende võimalusi tutvustav liitreaalsuse mobiilirakendus, mille kohta leiab rohkem infot Tartu linna koduleheküljelt www.tartu.ee/valijousaalide-rakendus.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 06.05.2021