Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Elektriteatris esineb aprillis hinnatud Briti dokumentalist ja ajakirjanik Shahida Tulaganova

Tartu Elektriteatri pressiteade

2. aprill 2024 / Tartu Elektriteatris toimub 9. aprillil Briti ajakirjaniku, dokumentalisti ja teadlase Shahida Tulaganova filmide heategevuslik erilinastus, millega toetatakse Ukraina laste tagasitoomist Venemaalt.

Shahida Tulaganova on Briti ajakirjanik, dokumentalist ja teadlane, kellel on 20-aastane töökogemus BBCs ja Channel 4s ning teiste suurte meediakanalite juures. Ta on paljude rahvusvaheliste auhindade võitja, sealhulgas Rahvusvahelise Dokumentaalfilmide Assotsiatsioonilt (IDA) Courage Under Fire. Shahida on kogenud sõjakorrespondent, kes on töötanud Palestiina aladel, Afganistanis, Ida-Ukrainas (2014), Ukrainas (2022–2023), Süürias, Liibanonis ja Iraagis. Tema film „Kuidas planeerida revolutsiooni“ võitis esikoha Berliini filmifestivalil, „Lennujaam Donetsk“ sai esikoha Läti festivalil Artdocfest. Shahida oli kaasprodutsent filmil „Karjed Süüriast“, mille eest ta nomineeriti kolmele Emmy auhinnale.

Tartusse tuleb ta koos oma kahe viimase teosega, millest esimene on juba tuntud „Ukraina varastatud lapsed“ (2023), mis käsitleb deporteeritud Ukraina laste tagasitoomist Vene Föderatsioonist, ja teine „Põgenemine Xinjiangist“ (2022), mis käsitleb rahvusvähemustele mõeldud vangilaagreid Loode-Hiinas.

Shahida jätkab Ukraina laste otsimist ja nende tagasitoomist Vene Föderatsioonist koostöös heategevusorganisatsiooniga Ukrainian Child Rights Network. Shahida kaasabil toodi tagasi näiteks filmis “Ukraina varastatud lapsed” näidatud tüdrukud ning orvuks jäänud Denis, keda kasutati ära Vene propagandamasinas. Ürituse piletite eest saadud raha kantakse täies ulatuses üle heategevusorganisatsioonile Ukrainian Child Rights Network.

Üritus toimub 9. aprillil kell 17.00 Tartu Elektriteatris ja on inglise keeles.  Kooliõpilastele, tudengitele ja pensionäridele on sissepääs tasuta. Teistele kujutab pilet endast mistahes ulatuses annetust Shahida heategevusliku töö heaks.

Info seansi kohta.

Viimati muudetud 02.04.2024