Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Tartu hakkab toetama kahekorruseliste puukuuride restaureerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kahekordne puukuur Karlovas Foto: Heikki Leis

22. oktoober / Tartu linn planeerib 2018. aastal hakata maksma Tartu miljööväärtuslikel aladel paiknevate kahekorruseliste puukuuride restaureerimistoetust. Toetus lisandub senisele detailide restaureerimistoetusele.

Kahekorruselist puukuuri võib lugeda just Tartule iseloomulikuks kuuritüübiks, mille on tinginud ajalooliste kruntide väiksus krundil asuvate korterite arvu suhtes, seda eelkõige Karlovas ja Toometagusel. Tänaseks on paljud ajaloolised puukuurid jõudnud ikka, kus nad on amortiseerumas ja vajavad püsimiseks rohkem tähelepanu ja suuremaid hooldustöid – nt katusevahetust või uut tulemüüri. Selliste tööde jaoks saabki uuel aastal toetust taotleda.

Kahekorruseliste puukuuride restaureerimistoetus on mõeldud vanade puukuuride konstruktsioonide toestamiseks, aga ka uute kuuride püstitamiseks (seda olenemata asjaolust, kas konkreetsel krundil on varasemalt selline kuur asunud). Toetus ei ole mõeldud jooksvaks hooldusremonditööks (nt kuuri üle värvimine või üksikute voodrilaudade välja vahetamine).

Kuuride restaureerimistoetuse suurus on maksimaalselt 50 protsenti tööde kogumaksumusest, toetuse ülemmääraks on 5000 eurot. Toetus jaguneb avalduste vahel proportsionaalselt. Tartu linna 2018. aasta eelarvesse kavandatakse miljööväärtuslikel aladel paiknevate kahekorruseliste  puukuuride restaureerimistoetuseks 18 000 eurot.

Uues üldplaneeringus on muutunud miljööalade piirid. Selleks veenduda, kas krunt asub miljööväärtuslikul alal, saab kontrollida üldplaneeringu kaardilt.

Toetuse avalduste tähtaeg on 1. märtsil 2018, täpsem info taotlemise kohta lisandub Tartu kodulehele (www.tartu.ee/restaureerimistoetused) aasta alguses.

Lisainfo: arhitektuuri ja ehituse osakonna kultuuriväärtuste vanemspetsialist Brita Karin Arnover, tel 736 1317, Brita.Arnover@raad.tartu.ee.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 23.10.2017