Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu heaolumeistrid jätkavad eakate abistamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

heaolumeister

7. mai 2021 / Tartu linnas tegutsevad heaolumeistrid, kes on aidanud eakaid igapäevatoimingutes juba aasta, jätkavad oma tööd.

Eestis ainulaadset heaolumeistrite hoolekandeteenust pakuti Tartus Innove toetusfondist rahastatava projekti abil. Projekt lõpeb tänavu mais, kuid kuna teenus on osutunud eakate seas väga populaarseks ja vajalikuks, siis otsustas Tartu linn selle sotsiaalteenusega jätkata.
 
Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on oluline eakaid nende igapäevategemistes abistada ja toetada. „Nii vähendame kukkumiste ja traumade ohtu, mille tagajärjel ei pruugi eakas inimene enam iseseisvalt kodus toime tulla.“ Abilinnapea lisas, et head teenust on tunnustatud Euroopaski. „Euroopa Komisjoni veebilehel kirjutati tänavu veebruaris Tartu heaolumeistrite projektist kui ühest Euroopa Sotsiaalfondi rahastuse saanud eduloost,“ sõnas Lees.
 
Aasta jooksul on heaolumeistrid külastanud Tartus üle 170 inimese. Neid on palutud lambipirne ja suitsuanduri patareisid vahetama, kardinaid üles panema või muid toiminguid tegema, mis vanemaealistele raskusi valmistavad. Lisaks annavad heaolumeistrid eakatele nõu, millised abivahendid võiksid nende elu kergemaks ja turvalisemaks muuta. „Kõige rohkem vajatakse tugikäsipuid tualetti ja vannituppa, funktsionaalseid voodeid, rulaatoreid, potitoole, vannilaudu jmt. Kui vaja, aitame abivahendid kohale tuua ja vajadusel ka paigaldada," selgitas heaolumeister Tarvi Kivipõld.
Aidata on tulnud ka kodus kukkunud eakaid. Kui oma jõust puudu jääb, siis kasutavad heaolumeistrid spetsiaalset suruõhul töötavat abivahendit. Heaolumeistrid nõustavad ja aitavad eakaid ning vajadusel suhtlevad nad hoolekandespetsialistide, perearsti, kiirabi, päästeameti ja teiste ametitega.
 
Heaolumeistrite poole saab tööpäeviti pöörduda nii telefoni kui ka meili teel:
Anni Aulik, tel 5194 2648, [email protected]
Tarvi Kivipõld, tel 5385 8161, [email protected]

Lisainfo: abilinnapea  Mihkel Lees, tel 7361 210;  5564 1996.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 07.05.2021