Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu jätkab tänavalgustuse uuendamist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavavaade Foto: Ahto Sooaru

9. aprill 2021 / Tartu linn jätkab tänavavalgustuse energiasäästlikumaks muutmist ning kavandab valgustuse renoveerimist mitmes linnaosas.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul on Tartu  eesmärk kogu linnas LED-valgustitele üleminek, et vähendada energiatarbimist ja parandada valgustuse kvaliteeti. "Kuna eelmisel aastal alanud Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimistööd osutusid planeeritust odavamaks, siis sai linn projekti rahastanud Keskkonnainvesteeringute Keskuselt loa kasutada ülejäänud raha amortiseerunud tänavavalgustuse renoveerimiseks teistes piirkondades,“  rääkis Tamm.

Linnavalitsus saatis volikogule eelnõu planeeritavate riigihangete korraldamise kohta. Hankeid kavandatakse Variku linnaosa, Tammelinna ja Maarjamõisa linnaosas Lembitu, Väikse kaare, Puusepa, Vambola, Tasuja, Sakala, Tervishoiu ja Riia tänava valgustuse uuendamiseks ning Ülejõe linnaosas Raatuse, Narva maantee ja Puiestee tänava vahelise ala, Lille tänava, Ropka tee ning Vorbuse, Tähtvere ja Rõhu küla tänavavalgustuse korrastamiseks. Planeeritud tööde käigus asendatakse kokku 567 vananenud valgustit uute kaasaja nõuetele vastavate LED-valgustitega ning vahetatakse välja amortiseerunud mastid ja valgustite elektritoiteliinid ning korrastatakse tänavavalgustuse juhtimiskilbid. Tööde lõpetamise tähtaeg on 31. juuli  2022.

Tänavu jätkub ka eelmisel aastal alanud Annelinna tänavavalgustuse rekonstrueerimine, mille käigus uuendatakse Sõpruse puiestee ja Mõisavahe tänava vahele jääva piirkonna tänavavalgustus. Ümberehitustööd hõlmavad ligi tuhandet valgustit. Töödega plaanitakse valmis saada käesoleva aasta juunis.

Suuremad tänavavalgustuse renoveerimistööd on Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel sel aastal planeeritud ka Jaamamõisa linnaosas, Ülejõe linnaosas Sõpruse puiestee, Puiestee, Raatuse, Narva maantee, Fortuuna ja Pika tänava vahelisel alal, Veeriku linnaosas kortermajade vahelisel alal ja Ränilinna kortermajade piirkonnas.  

Lisaks uuendatakse käesoleval aastal Narva maanteel Võidu sillast Delta õppehooneni tänavavalgustuse elektritoiteliinid ja mastid ning kogu valgustus Kaarsillast Laia tänavani Vabaduse puiestee ja Emajõe vahelisel pargialal.

Uus valgustus rajatakse jõe äärde Emajõe tänava pikenduse ja Kauna tänava valgustamiseks, Tartu tammiku jalgteede äärde ja Toomemäel Uppsala tänav  2 kinnistul asuvale spordiplatsile.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738; linnamajanduse osakonna tänavavalgustuse peaspetsialist  Andrus Reinmann, tel 7361 458, 509 3591, Andrus.Reinmann@raad.tartu.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 09.04.2021