Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Kutsehariduskeskus saadab EuroSkills 2021 kutsemeistrivõistlustele 5-liikmelise esinduse

Tartu Kutsehariduskeskuse pressiteade

20. september 2021 / Täna stardib Austrias Grazis toimuvale EuroSkills 2021 kutsemeistrivõistlustele Eesti parimate kutseoskajate meeskond, mille koosseisu kuulub 17 võistlejat 14-lt võistlusalalt ning 15 eksperti.  Kõige arvukama esindatusega kool Eesti tiimis on Tartu Kutsehariduskeskus kokku 5 liikmega.

Euroopa parima müürsepa tiitlit asub püüdma Veiko Kook, kes on kolmekordne eesti meister müüriladumises. 2019. aastal osales Veiko WorldSkills kutsemeistrivõistlusel, mida võib tinglikult pidada oskuste olümpiaks, teenides seal 23. koha. Veiko sõnul läheb ta võistlustele vastu kindla plaaniga parimate sekka jõuda. „Enesetunne on super. Võistluste korduva edasilükkamise tõttu olen saanud põhjalikult valmistuda. Vahepeal lõpetatud pottsepa eriala on samuti aidanud oskusi lihvida, minu eesmärk on võit,“ kinnitas Kook. Veebiarendaja erialal asub võistlema Noor Meister 2019 veebidisainis Janek Alekand. Janekil on põgus rahvusvahelise võistluse kogemus jaanuaris peetud veebiarendajate võistluselt, mis oli alternatiivne veebivõistlus edasi lükkunud EuroSkillsile. Igapäevaselt arendab Janek oma teadmisi ja oskusi arendajana disainiagentuuris Neway. Kolmandana paneb oma oskused proovile Eesti esimese kutseõppurite ettevõtlusvõistluse võitnud Frank Karro, kes võistleb ettevõtluse kategoorias. Frank pälvis 2020. aastal silmapaistvate tulemuste eest Haridus- ja teadusministeeriumi tänukirja. Ta on löönud kaasa ka õpilasfirmade programmis ning 2018.  aastal loodi tema osalusel nahast sülearvutikotte tootev õpilasfirma Rüpesang. Franki võistluspartneriks on Sander Aukust; mõlemad noormehed omandavad hetkel teadmisi EBS-s.

Et võistlused pidanuks esialgu toimuma 2020. aastat ning neid on koroonapiirangute tõttu kahel korral edasi lükanud, on kõik kolm Tartu Kutsehariduskeskust esindavat võistlejat tänaseks jõudnud õpingud lõpetada.

Lisaks võistlejatele sõidavad EuroSkillsile ka õpetajad, kelle rolliks on võistlejaid juhendada ning olla eksperdi rollis. Kutsehariduskeskust esindavad ehituse kutseõpetaja Kaido Toobal,  ja kutseõpetaja Ly Otsa. Ly Otsa jaoks on eksperdina kaasa löömise kogemus Euroskillsil esmakordne, ent ta usub, et nii tema kui juhendatav Janek on valmis andma endast parima. Ettevõtlustiimi juhendab Kuressaare Ametikooli õpetaja  ja ettevõtlusvõistluse ekspert Jane Mägi.

Iga kahe aasta tagant peetavad üleeuroopalised kutsemeistrivõistlused toimuvad 22.-26 septembrini ning kokku astub võistlustulle ligi 400 noort 38-l erialal. Seni on Tartu Kutsehariduskeskuse õppuritest EuroSkillsil parimaid tulemusi saavutanud veebiarendaja Silver Mähar, kes tõi 2014. aastal Prantsusmaal peetud kutsemeistrivõistlustelt kuldmedali ja Best of Nation medali.

EuroSkillsi võistlusi koordineerib WorldSkills Europe. Võistluste arendamises löövad kaasa kõik organisatsiooniga ühinenud riigid. Eestit esindab Haridus- ja Noorteamet. Rohkem infot võistluste KODULEHELT.

Viimati muudetud 20.09.2021