Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn teeb korda Johann Voldemar Jannseni hauamonumendi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jannseni hauamonumendi restaureerimine

2. aprill 2019 / Kultuuripärandi restaureerimisega tegelev OÜ Mandragoraga alustas aprilli esimestel päevadel Tartu linnavalitsuse tellimusel Tartu Raadi kalmistul asuva Johann Voldemar Jannseni hauamonumendi restaureerimist.

Restaureerimistööde käigus korrastatakse Vanemuise Seltsi poolt Johann Voldemar Jannsenile püstitatud hauamonument ning hauaplatsil olevad ristid, nimesildid ja monumenti ümbritsev aed.

Restaureerimistööd saavad valmis mai keskpaigaks, mil Tartu ja Eesti avalikkus tähistab ajakirjaniku, koolmeistri ja rahvusliku liikumise juhi Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäeva. Suuremad sünniaastapäeva pidustused toimuvad Tartus 15. ja 16. mail k.a.

Jannseni mälestussammas avati pidulikult 1893. aastal. Hallist marmorist sambas asuvas õõnsuses seisab August Weizenbergi loodud Jannseni marmorbüst.

Johann Voldemar Jannsen sündis 16. mail 1819. a Vana-Vändras ja suri 13. juulil 1890. a Tartus.

Sellel kevadel restaureeritakse Tartu Raadi kalmistutel veel Eesti vaimuliku, kirjaniku ja laulupeotegelase Adalbert Hugo Willigerode, Eesti kirjamehe ja arsti Friedrich Robert Faehlmanni, kirjaniku Ado Reinvaldi hauaplatsid ja -monumendid. Samuti on alustatud koostöös Kõrgema Kunstikooliga Pallas Tartu Uus-Jaani kalmistul asuva helilooja ja laulupeotegelase Karl August Hermanni hauaplatsi ja monumendi korrastamist.

Fotogalerii (autor Ove Maidla): www.tartu.ee/johann-voldemar-jannseni-hauamonumendi-korrastamine

Lisainfo: linnakantselei nõunik Indrek Mustimets, 506 3076

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.04.2019