Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn toetab Solaride’i tudengiprojekti 25 000 euroga

22. jaanuar 2021 / Tartu linn pani 25 000 eurose toetusega õla alla Eesti esimese päikeseauto projektile Solaride. Toetuse abil liigutakse samm lähemale sellele, et masin oleks kevadeks tänavasõidu kõlbulik. Eelduse kohaselt võib suve hakul näha päikeseautot Tartu linnas testsõite tegemas. 

Tartu linn ja Solaride’i tudengiprojekt sõlmisid jaanuari alguses 25 000 eurose toetuslepingu, millega abil varustatakse projekti auto ehituseks vajaminevate varuosadega. Projekti on kaasatud kuue erineva Eesti ülikooli tudengid, kellest ligi pooled elavad ja õpivad Tartus. Kõigi kaasatud osapoolte ühine eesmärk on ehitada Eesti esimene päikeseauto, millega osaletakse käesoleva aasta oktoobris Austraalias päikeseautode maailmameistrivõistlustel võistlusel World Solar Challenge.

Praeguse ajakava kohaselt on Solaride’i auto esimesed tänavasõidud planeeritud aprilli keskpaika. Kuna projektis osaleb tudengeid nii Tartu kui Tallinna koolidest, siis jagatakse auto ehitamist kahe linna vahel ning sellest tingituna on suve poole võimalik ka Tartu tänavatel näha Eesti esimest päikeseautot ringi vuramas. 

„Solaride’i tudengiprojekt kannab endas mitmeid Tartu linna jaoks olulisi väärtuseid nagu näiteks koostöö kõrgkoolidega, keskkonnateemadele tähelepanu juhtimine, keskkonnasäästlike transpordilahenduste arendamine ning eelduste loomine uudsete tehnoloogiaettevõtete sünniks. Tartu linn on võtnud fookusesse energia- ja kliimateemadega tegelemise ning Solaride’i projekt on väga hea näide sellistest algatusest, mida me Tartus üha rohkem näha soovime“, selgitas Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

“Koostöö Tartu linnaga on igati loogiline samm arvestades, et suur osa projekti kaasatud tudengitest õpivad kas Tartu Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis, Eesti Lennuakadeemias või Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Hetkel on ka tiimi staap rajatud Maaülikooli ja sealses garaažis algab mõne nädala pärast auto ehitamine. Töötame iga päev lakkamatult selle nimel, et varsti päikeseautoga Tartu tänavatel ringi vurada,” kommenteeris Solaride’i projekti tegevjuht Kristel Leif.

Solaride on Eesti ülikoolide ülene projekt, mis kutsuti ellu 2019. aastal Tartus ning on praeguseks välja kasvanud ligi 70 vabatahtlikuga ettevõtmiseks. Projekt on pälvinud toetuse mitmelt kaalukalt ettevõttelt nagu Auve Tech ja Magnetic MRO. Samuti toetati päikeseauto projekti Hooandja platvormil 21 850 euroga. Solaride on olnud esindatud ka Arvamusfestivalil ning Prototron 2020 TOP30 idee seas.

Viimati muudetud 22.01.2021