Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linna eakate terviseolümpia tuleb taas

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakate terviseolümpia võitjad

14. september / 12. oktoobril kell 11-15 toimub Tartu Ülikooli spordihoones, Ujula tn 4 juba viiendat korda Tartu linna eakate terviseolümpia 2017.

Olümpiale oodatakse registreeruma 4-liikmelisi võistkondi alates 65. eluaastast.

Terviseolümpia on meeleolukas seltskondlik rahvaspordivõistlus, kus 4-liikmelised võistkonnad võistlevad täpsuses, osavuses ja kiiruses. Eesmärk on aktiveerida ja motiveerida ka eakamaid tartlasi olema kehaliselt aktiivsed ja pakkuda neile võimalust omavahel võistelda. Võistlused ei ole keerulised ega nõua erilist ettevalmistust, pigem on tegemist lõbusa meelelahutusega. Sarnaselt eelmisele aastale on ka sel korral võistkondadel võimalus ise välja pakkuda ülesandepunkt. Kõikide ettepanekute seast valitakse välja üks ülesanne, millest saab üllatusvõistluspunkt.

Terviseolümpial osalevatel võistkondadel tuleb eelnevalt registreeruda ning saata soovitud ülesandepunkti kirjeldus Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse meiliaadressil tht@raad.tartu.ee hiljemalt 29. septembriks. Võistlejate arv on piiratud. Registreerimisel teatada võistkonna nimi, võistkonna juhi nimi ja kontakt (meiliaadress ja telefon) ning võistkonna koosseis (ees- ja perekonnanimed, vanused). Võistkonna juht võib olla ise üks võistkonna liige. Vajadusel täpsustav teave tel 7361 322.

Võistkondade juhtidele toimub eelnevalt infopäev, kus tutvustatakse juba täpsemalt kavas olevaid võistlusi. Terviseolümpiale on oodatud ka publik, kellel on võimalus lisaks võistlejatele kaasaelamisele saada osa tervisekontrollist ja nõustamisest ning erinevad asutused tutvustavad oma tervisetooteid.

Terviseolümpial osalemine on kõigile tasuta.
Esimest korda toimus Tartu linna eakate terviseolümpia 2013. aastal ning siis osales 10 neljaliikmelist võistkonda, 2014 aastal toimunud terviseolümpial osales 19 võistkonda, 2015 aastal 20 võistkonda ja 2016. aastal juba 23 võistkonda.

Terviseolümpia korraldab Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321

Viimati muudetud 15.09.2017