Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu neljandas jäätmeveopiirkonnas muutuvad tingimused

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Jäätmekonteinerid Foto: Juhan Voolaid

7. mai 2021 / Tartu linna neljandas jäätmeveopiirkonnas jätkab 1. juunist jäätmevedu AS Eesti Keskkonnateenused. Ettevõte edastab kinnistute omanikele uue lepingu vormi ja hinnakirja. 

Uuendusena saab neljandas piirkonnas tellida alates juunist aia- ja haljastujäätmete äravedu, mida hakatakse pakkuma ajavahemikus aprillist novembri lõpuni. Samuti osutab jäätmevedaja pakendite kogumise teenust. Ühe muutusena tõusevad piirkonnas jäätmemahutite rendihinnad.
 
Neljandas jäätmeveopiirkonnas asuvad Raadi-Kruusamäe, Ülejõe, Jaamamõisa linnaosa ja Annelinna esimene osa. AS Eesti Keskkonnateenused edastab piirkonna kinnistuomanikele uue lepingu vormi, hinnakirja ning muu olulise info. Piirkonna jäätmeveolepingut on võimalik allkirjastada jäätmevedaja iseteenindusportaalis https://eteenindus.keskkonnateenused.ee/et/index/login. Veebilehelt www.keskkonnateenused.ee//klienditugi/kontakt/ on võimalik saata andmeid lepingu sõlmimiseks, muuta lepingut, tellida tühjendust jms vastavate vormide kaudu.
 
Aardlapalu jäätmete ümberlaadimisjaama jäätmekäitlustasude tõusu tõttu muutuvad jäätmekäitlusteenuste hinnakirjad ka esimeses, teises ja kolmandas piirkonnas. Jäätmevedajad teavitavad oma kliente uutest hindadest ning need on üleval Tartu linna kodulehel: www.tartu.ee/jaatmeinfo. Endise Tähtvere valla alal jäätmeveo hinnad ei muutu.
 
Muudatust kavandatakse ka biolagunevate jäätmete kogumisel ning Tartu linnavalikogu menetluses on eelnõu, mille kinnitamisel laieneb 20. mail nende kinnistute hulk, kus on nõutav biojäätmete konteiner. Edaspidi peab see olema kinnistutel, kus on viis ja enam korterit. Biojäätmete konteinerit tuleb kümne ja enama korteriga kinnistutel tühjendada vähemalt üks kord nädalas, viie kuni üheksa korteriga kinnistutel võib tühjendussagedus olla üks kord kahe nädala jooksul. Uus biojäätmete konteineri omamise kohustus hakkab kehtima siis, kui piirkonnas algab uus korraldatud jäätmeveo periood.
 
Rohkem infot jäätmekäitluse kohta leiab Tartu linna kodulehelt: www.tartu.ee/jaatmeinfo.
 
Lisainfo: keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer, tel 736 1248, 505 1087; AS Eesti Keskkonnateenused, tartu@keskkonnateenused.ee, tel. 738 6700. 

Viimati muudetud 03.01.2022