Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu pakub vaimse tervise teenuseid tartlastele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Allee Foto: Jüri Talts

26. mai 2023 / Tartu pakub 2023. aasta lõpuni tartlastele täiendavat psühholoogilist ja psühhosotsiaalset abi. Linna esitatud taotlus meetmele „Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele 2023. aastal“ sai sotsiaalministeeriumist rahastuse.

Kuna nõudlus vaimset tervist toetavate teenuste järele on kasvanud, pakutakse projekti raames tartlastele pereteraapia- ja hingehoiuteenust ning psühhosotsiaalset heaolu toetavat nõustamist. Teenused on avatud nii lastele kui ka täiskasvanutele, kes tunnevad, et vajavad psühholoogilist tuge ja toetust igapäevaelus toimetulekuks.

Teenusele saab registreeruda otse teenusepakkujaga ühendust võttes, suunamiskirja selleks vaja ei ole. Tartu linna sissekirjutusega inimesele on teenus kuni viis korda tasuta, erandjuhtudel ja teenuseosutaja poolt põhjendatult võimaldatakse kokkuleppel Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga rohkem arv tasuta kordi. Teenust pakutakse seni, kuni projekti vahendeid jätkub.

Teenuseid pakuvad psühholoogid, pereterapeudid ja hingehoidjad MTÜst Eesti Pereteraapia Keskus, Tartu Laste Turvakodu Perepesa, MTÜ-st Tartu Teoloogia Akadeemia ja OÜst Pereakadeemia. Teenuste kirjeldused ja kontaktid leiab Tartu linna kodulehelt.

Vaimse tervise teenuste toetuseks saab Tartu linn projekti toel juurde 109 080 eurot.

Lisainfo: sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja asetäitja Kairi Avastu, tel 502 1860 

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.05.2023