Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu saab Emajõe äärde atraktiivse kaldapromenaadi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eskiis Foto: TajuRuum OÜ

17. jaanuar 2023 / Tartu kesklinna Kaarsilla ja Atlantise hoone vahelisele Emajõe kaldale rajatakse selle aasta lõpuks promenaad, mis muudab Emajõe kaldapealse atraktiivseks puhkealaks.

"Uus promenaad avab Emajõe ja selle kaldad inimestele ning muudab meie kesklinna veelgi atraktiivsemaks ja avatumaks. Tartlased armastavad jõe ääres aega veeta, seda näitavad nii jõeäärsed kohvikud kui ka Delta terrassid,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.
 
Tööde käigus rekonstrueeritakse amortiseerunud kaldakindlustus ja kaldapealsed käiguteed Kaarsillast kuni Atlantiseni. Jõe äärde ehitatakse erineva kõrguse ja laiusega trepistikud ja platvormid, rajatakse kohvikuteala ja vaateterrassid. Ehitatakse uus kergliiklusteelõik, mis võimaldab paralleelselt jõega erinevate kergliiklusvahenditega sujuvalt kulgeda piki Emajõe vasakkallast. Kaarsilla otsas paiknev trepp lammutatakse ja rajatakse uus. Sadamakai juurde ehitatakse 3,7 m laiune raudbetoonist trepp ja sujuva kergliiklustee toimimiseks 3,5m laiune kaldtee. Atlantise hoonest mõlemale poole rajatakse kiviktaimlad.
 
Töö mahtu kuulub ka täiendavate tehnovõrkude ja uue valgustuse rajamine. Lisaks kaldapromenaadi ehitamisele vahetatakse välja kaldapiire kogu Atlantise hoone ja Rahu silla vahelises lõigus, kus rekonstrueeritakse kaldakindlustus ja rajatakse uus tänavakatend. Kogu ala uuendatakse, mille tulemusena tekib jõe äärde tänapäevane ja  turvaline linnaruum.
 
Emajõe vasakkalda promenaadi ehituse hankel tunnistas linnavalitsus edukaks GRK Eesti AS pakkumuse kogumaksumusega 1 696 470 eurot.
 
Abilinnapea Raimond Tamme sõnul oli ettevõtete huvi kaldapromenaadi ehitada rõõmustavalt suur. "Meile laekus kokku seitse pakkumust. Tegemist on töökorralduse seisukohalt üsna keerukate ehitustöödega, mille kulgu mõjutab Emajõe veetase ning samuti tuleb arvestada kalade rändeperioodiga," ütles Tamm. "Ehitustööde perioodil on Emajõe ääres liikumisvõimalused piiratud. Pöörame suurt tähelepanu jalakäijate mõistlikule ümbersuunamisele ning ehitustöödest informeerimisele,“ lisas abilinnapea.
 
Emajõe vasakkalda kaldakindlustuse projekteerimisel on lähtutud TajuRuum OÜ tehtud eskiislahendusest. Rekonstrueerimise projekti koostas OÜ Tinter-Projekt.
 
Tööde lõpetamise tähtaeg on 30. november 2023. Tööd Rahu sillast kuni Atlantise majani peaksid olema lõpetatud 30. juuniks 2023.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 23.02.2023