Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tutvustab Dubai EXPO äriseminaril targa linna lahendusi

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Paviljon EXPO-l Foto: Tartu linnavalitsus

5. jaanuar 2022 / Tartu ja Tallinn korraldavad 10. jaanuaril Dubai maailmanäituse EXPO Eesti Paviljonis tarkadele linnaruumilahendustele suunatud ettevõtlusseminari, mis kannab pealkirja „Creating cities of the future with the help of tech-innovation“. Seminari ajal külastab Dubai EXPO-t Tartu linna delegatsioon, kuhu kuuluvad ettevõtjad, ettevõtluse valdkonna esindajad ning abilinnapea Raimond Tamm. Delegatsiooni juhib linnapea Urmas Klaas.

“Soovime Dubai EXPO-l tutvustada linna ja ettevõtete ühiseid ettevõtmisi ning tuua esile siinsete ettevõtjate poolt loodud põnevaid lahendusi, mis võiksid ka välisturgudel huvi pakkuda,” ütles Urmas Klaas.

„Linnaruumis ja linna igapäevastes tegevustes uuenduslike lahenduste kasutusele võtmisel on koostöö ettevõtetega väga olulise tähtsusega. Meie eesmärk on pakkuda ettevõtjatele võimalusi linnaga koostöös oma tooteid ja teenuseid arendada ning rakendada,” lisas Raimond Tamm.

Kahe Eesti suurima linna näitel tutvustatakse seminaril parimaid koostöösid linnade ja ettevõtete vahel, mis loovad innovatsiooni jätkusuutlikuks arenguks. Oma lahendusi tutvustavad Auve Tech, DATEL, Telia ning neli Tartu ettevõtet: Mobi Lab, Positium, Bercman Technologies ja EyeVi Technologies.

Disaini- ja tarkvaraarendusfirma Mobi Lab toob muuhulgas linnast mobiiltelefonidesse reaalajas bussiliinide info ning tervitab külastajaid Loodusmuuseumis läbi liitreaalsustehnoloogia.

Mobiilpositsioneerimisel saadud andmeid analüüsiva ettevõtte Positiumi abil on Tartu linnas ümber korraldatud kogu bussiliinide võrgustik ja valitud rattaringluse parklate asukohad, mis arvestavad inimeste liikumisvajadusi. Ühtlasi on tänu Positiumile Eesti esimene riik maailmas, kes hakkas kasutama mobiilpositsioneerimise meetodit ametliku statistika kogumiseks.

Bercman Technologies tegeleb liiklusohutust suurendavate toodete ja teenuste arendamise ja müümisega. Üheks nende tooteks on nutikad ülekäigurajad, mis on paigaldatud ka Tartusse. Tartus asub Eesti esimene 5G Nutikas Ülekäigurada, mis suudab vastavate anduritega varustatud sõidukitega vahetada standardiseeritud sõnumeid. Nutikas ülekäigurada tõstab liiklejate ohutust suunates märguandetulede abil autojuhi tähelepanu ülekäigurajal olevale või lähenevale jalakäijale.

Uudset autodele paigaldatavat kaardistamistehnoloogiat pakkuv EyeVi Technologies tuvastab automaatselt teetähised ning teekatte defektid ning loob isesõitvate autode juhtimiseks vajalikud täpsed kaardid.

Maailmanäitusel osalemise eesmärk on aidata Eesti ettevõtetel ja organisatsioonidel luua kontakte nii Lähis-Ida regioonis kui ka terves maailmas ning kasvatada seeläbi oma toodete ja teenuste müüki. Maailmanäitus on Dubais avatud 2022. aasta märtsi lõpuni.

Viimati muudetud 05.01.2022