Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu uus üldplaneering on avalikul väljapanekul

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linn Foto: Tarmo Haud

19. aprill / Täna, 20. aprillil algas Tartu linna üldplaneeringu 2040+ avalik väljapanek. Kuni 20. maini kestva väljapaneku jooksul oodatakse tartlaste tagasisidet ning toimub hulk avalikke arutelusid.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsub kõiki tartlasi aktiivselt üldplaneeringu osas kaasa rääkima. "Tegemist on Tartu kõige olulisema arengudokumendiga, milles seame linna ruumilise arengu suunad lähimaks paarikümneks aastaks," ütles linnapea.

Uue üldplaneeringu peamine ülesanne on siduda linnaga haldusreformi käigus Tartuga liitunud Tähtvere ala ja kujundada linn ruumiliseks tervikuks. Planeeringus on täpsustatud aga ka paljusid muid teemasid ning kõik üldplaneeringu osad on aruteludeks avatud.

Tartu abilinnapea Reno Laidre sõnul on üldplaneeringu põhilahenduses võrreldes eelmisel suvel avalikustamisel olnud eskiisiga mitmeid muudatusi. "Üks olulisemaid muudatusi on sadamaraudtee määramine valdavalt rohealaks. Uuringute tulemusel leidsime, et transiittee ei ole seal vajalik, küll aga annab seni tühermaana seisnud ala suurepärase võimaluse Tartu linnaruumi rikastamiseks ja rohevõrgustiku laiendamiseks. Samuti kavandame keskkonnamõjude hindamise tulemusel seni kavandatud Ropka autosilla asemele kergliiklussilda," lisas Laidre.

Tartu maapiirkonnaga seotud oluliste muudatustena toob Laidre välja veel 2500 uue eluruumi rajamise võimaluse. Linnalise asustuse selgemaks piiritlemiseks on üldplaneeringus ettepanek liita Tähtvere küla osaliselt Tartu linna asustusüksusega ja Tüki küla osaliselt Ilmatsalu alevikuga.

Üldplaneering on uudses digiraamatu vormis kättesaadav Tartu kodulehel. Samuti saab sellega avaliku väljapaneku ajal tutvuda raekoja infokeskuses ja Ilmatsalu huvikeskuses.

Tagasisidet saab kuni 20. maini anda üldplaneeringu digiraamatu keskkonnas, e-kirjaga (Lpmko@tartu.ee) või tavakirjaga (Raekoja plats 3, Tartu).

3. maist algavad avalikud arutelud erinevates linnaosades ning toimuvad ka arutelud Emajõe matkaraja ja kergliikluse teemadel. Seoses koroonaviiruse levikuga toimuvad arutelud peamiselt veebis. Kui olukord võimaldab, korraldatakse osa arutelusid ka füüsiliste koosolekutena. Täpsema info arutelude kohta koos veebilinkidega leiab enne arutelude algust Tartu kodulehel.

Kogu info Tartu üldplaneeringu kohta: www.tartu.ee/uldplaneering2040

Lisainfo: abilinnapea Reno Laidre, 528 6361, üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku, tel 511 0990.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 26.04.2021