Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Tartu üldplaneeringu digiraamat pälvis parima veebikaardi auhinna

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linn Foto: Ragnar Vutt

12. mai 2022 / Sel nädalal toimuvatel ESRI päevadel anti üle parima ArcGISi veebikaardi auhind, mille pälvis Tartu Linnavalitsuse Üldplaneering 2040+ digiraamat.

"Digiraamat on interaktiivne veebiruum, mille abil on kõik planeeringu andmekihid ja tekstiosa elektroonsel kujul kompaktselt kasutatavad. Auhind on meile oluline tunnustus, mis näitab, et uudses vormis digiraamat muudab üldplaneeringu inimestele juurdepääsetavamaks ning arusaadavamaks," ütles ruumiandmete valdkonna juht Tiiu Kelviste.

ESRI päevadel tunnustatakse igal aastal valdkonna silmapaistvamaid töid. Konkursi "Parim ArcGIS veebikaart 2022" nominendid olid:

Osalejaid nomineerivad valdkonnas tegeutsevad ettevõtted, riigiaustused ja kodanikud. Võitja selgitati välja komisjoni hinnangul.

ESRI on geograafilise infosüsteemi tarkvara, veebi GIS-i ja geoandmebaasi haldamise rakenduste rahvusvaheline tarnija. Traditsioonilised ESRI päevad ja Eestimaa ESRI kasutajate konverents "GIS – geograafia kaudu" toimus sel aastal juba 19. korda.

Üldplaneering on digiraamatuna kättesaadav Tartu kodulehel: www.tartu.ee/et/uldplaneering2040. Digiraamatus on lisaks kaardikihtidele ja planeeringu seletavale tekstiosale ka keskkonnamõju strateegilise hindamise aruanne ja üldplaneeringu raames tehtud uurimuslikud tööd.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 12.05.2022