Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu visuaalse identiteedi ideekonkursi võitis AKU

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Tartu linna visuaalne kommunikatsioon täna

23. märts 2022 / Tartu visuaalse identiteedi ideekonkursi võitis disainibüroo AKU, kelle ideekavand pälvis üheksaliikmeliselt žüriilt enim punkte. Võidutöö tugevusteks olid selge raamistik ning läbimõeldud ja eristuv illustratsioonikeel.

“AKU ideekavandile tagas edu detailideni läbi mõeldud raamistik ja leidlik illustratsioonikeel, mis annab võimaluse nutikalt käsitleda erinevaid teemasid ja rääkida samal ajal tervikuna Tartu lugu,” selgitas võidutöö olemust Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. “Ideekavand on siiski alles esimene samm, nii et põhitöö seisab meil AKUga lähikuudel veel ees,” lisas ta.

Žürii liikme, Eesti Kunstiakadeemia disainiuurija ja dekaan Ruth-Helene Melioranski sõnul on heameel tõdeda, et esitatud tööd olid mitmepalgelised – mõned väga kontseptuaalsed, teised tehniliselt nõudlikud ja kolmandad potentsiaaliga kõigile meeldida. Viimaks jäid lauale end juba tõestanud meeskonnad, kellest oli kahju vaid üht valida. “Võitja AKU on Eesti üks tugevamaid linnaidentiteedi loomise meeskondi, kel on kogemust nii Tallinna ja Pärnu vastavate töödega kui ka sootuks avaramate lahendustega, mille hõng kandub loodetavasti ka Tartu tulevasse visuaali,” lisas Melioranski.

Fraktal disainistuudio disainer ja žürii liige Tajo Oja leiab, et osalejate eriilmelised kavandid tõestavad, et Tartu vajab selgemat nägu. “Igal tartlasel on oma tunne, milline on meie kodulinn. Nüüd ootame põnevusega, kuidas õnnestub võitjal koos linnaga see tunne selgesse vormi valada.”

Edasi sõlmitakse võitjaga kuue kuu pikkune leping, mille käigus töötab disainibüroo meeskond ühes linnaga välja Tartu tervikliku visuaalse identiteedi ja stiiliraamatu.

Ideekonkursil osales kokku kümme loomingulist meeskonda, kellest kuus pääses lõppvooru. Lisaks AKUle olid lõppvoorus veel Identity, AD Angels, Disainistuudio Ruum 414, BOND Agency ja Stuudio Stuudio. Võistlustöid hindas üheksaliikmeline žürii koosseisus Jaanus Eensalu, Ruth-Helene Melioranski, Andres Kuusik, Indrek Sirkel, Tajo Oja, Anna-Liisa Unt, Marleen Viidul, Raimond Tamm ja Helen Kalberg.

Tartu uue visuaalse identiteedi eesmärk on luua läbimõeldud raamistik, mis räägib linna lugu, toetab visiooni ja tugevdab kuvandit. Töö käigus valmib stiiliraamat, mis ühtlustab uute logo- ja värvilahenduste, tüpograafia ning pildi- ja sõnumikeele kaudu linna visuaalset kommunikatsiooni. Ideekonkursi aluseks oli 2021. aasta sügisel tehtud kasutajauuring, mille põhjal valmisid osalejate võistlustööd.

Viimati muudetud 23.03.2022