Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Toome Rotary Klubi tõi Narva õpilased Tartuga tutvuma

Narva noored Tartus Foto: Evald Veldemann

8. juuni 2023 / Tartu Toome Rotary Klubi korraldas esmaspäeval, 5. juunil Narva gümnasistidele kooliekskursiooni Tartusse.

Kolmkümmend neli Narva Keeltelütseumi 10. klassi õpilast ja nende õpetajad tulid Tartu Toome Rotary Klubi kutsel Tartusse silmaringi avardama, õppimis-, töötamis- ja ettevõtlusvõimalustega tutvuma ning koos aega veetma.

Tartu Toome Rotary Klubi kutsus klubi Narva gümnasistid Tartusse missioonitundest, sest sooviti tuua Narva noortele heade mõtete linna ja selle vaimsust lähemale, tutvustada Tartut kogu oma mitmekülgses ilus, Tartu pakutavaid võimalusi ning ühtlasi avardada tulevikku vaatavalt noorte silmaringi.

Tartu linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna juhataja Kaili Ojamets rääkis noortele Tartu ettevõtluskeskkonnast, külastati tööstusettevõtet Metec.

Tartu vanalinna giidituuril rääkisid atesteeritud giidid noortele Tartu ajaloost, arhitektuurist, loodusest ja Tartust kui Eesti teatri hällist, vaimsuse ja heade mõtete linnast.

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis tutvustas professionaalne karjäärinõustaja gümnaasiumijärgseid õppimisvõimalusi Tartus, Ahhaa teaduskeskus tutvustas oma töid ja tegemisi, koos nauditi teadusteatri etendust.

Narva noorte tagasisidest Tartus veedetud päevast tegi klubiliikmetel meele rõõmsaks ja lisas indu uuteks sarnasteks ettevõtmisteks.

Noppeid õpilaste tagasisidest: kaasaegne, ilus ja noortele mõeldud linn; terve päev veedeti suurepäraselt ja põnevalt; soovitan Tartut ka sõbrale, sest siit tulid esimesed idufirmad; õppisin palju uut, sh linna ajaloo kohta; sain teada et Tartus on võimalus õppida mitte ainult Tartu Ülikoolis, vaid ka teistes mainekates õppeasutustes; oli kasulik ja põnev veeta aega Ahhaa keskuses; lihtsalt oli mõnus vanalinnas jalutada.

Viimati muudetud 08.06.2023