Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ukraina Maja ja Tartu Mänguasjamuuseum algatavad Rõõmutalgud!

Ukraina Maja pressiteade

Ukraina Maja ja Tartu Mänguasjamuuseum algatavad Rõõmutalgud!

12. detsember 2022 / Pühapäeval, 18. detsembril kell 12–14 toimuvad Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas RÕÕMUTALGUD, kus valmistatakse traditsioonilisi ukraina- ja eestipäraseid jõulukaunistusi – erilisi jõulutähti ja võlumustriga lumehelbekesi.

Ukraina Maja ühe eestvedaja Alina Paasi sõnutsi on klassikalisi paberist lumehelbekesi küllap iga Eesti laps teinud, kuid jõulutähe valmistamine on siinses kultuuriruumis haruldasem. "Täht on traditsiooniline Ukraina jõulude sümbol, mis võetakse kaasa jõuluüritustele ja Ukraina traditsioonilise jõululaulu koljadkõ laulmisele," lisab Paas. 

Rõõmutalgud on Ukraina Maja ja Tartu Mänguasjamuuseumi uus koostööprojekt, mille eesmärk on leida rõõmu koosolemisest ja koos tegutsemisest. Esimesel rõõmutalgute päeval saavad nii suured kui ka väikseid oma kätega jõulupuu jaoks kaunistusi teha. "Otsime sarnasusi ja erinevusi Eesti ja Ukraina ehete vahel, vahetame kogemusi, õpime uusi oskusi ja mis peaasi – tunneme koos olemisest ja koos meisterdamisest rõõmu," selgitab Alina Paas. 

Kogupereüritusena mõeldud töötubades kasutatakse eesti, ukraina ja inglise keelt. Üritusel kostitatakse osalejaid maitsva tee ja traditsiooniliste jõulumaiustega.

Pilootprojekti "Rõõmutalgud" raames toimub detsembrist 2022 kuni aprillini 2023 viis erinevat talgupäeva. Talgupäevade käigus kohtuvad omavahel erinevatest kultuuriruumidest pärit lapsed ja täiskasvanud, kellel on võimalik leida uusi tuttavaid ja kes sulanduvad tänu sellele paremini ühiskonda. Rõõmutalgute projekti toetab Integratsiooni Sihtasutus.

Lisainfo: 

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
[email protected]
5136 716 

Viimati muudetud 12.12.2022