Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Viimane üldplaneeringu arutelu keskendub ligipääsetavusele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

19. aprill / Tartu linna uue üldplaneeringu arutelud on jõudmas lõpusirgele.

Viimane arutelu üldplaneeringu avalikustamisel toimub esmaspäeval, 24. aprillil kell 17.30 Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) saalis. Arutelu keskendub erinevate kasutajagruppide ligipääsetavuse tagamisele ja universaaldisaini nõuete rakendamisele avalikus ruumis.

Tartu abilinnapea Jarno Lauri sõnul soovib linnavalitsus paremini  arvestada erinevate kasutajagruppide vajadustega. "Üldplaneeringu eesmärk on tagada hea linnaruum kõigile kasutajatele. See tähendab, et universaaldisaini nõue ja tähelepanu ligipääsetavuse tagamisele läbib punase niidina mitmeid planeeringuvaldkondi, ennekõike muidugi avaliku ruumi, eriti liiklusruumi kujundamist ja ühistransporti käsitlevaid üldplaneeringu peatükke. Oleme kutsunud erivajadustega inimeste organisatsioone arutlema, kas üldplaneeringus kavandatu  on piisav."

Linnaraamatukogu saali on võimalik pääseda liftiga.

Tartu linna uue üldplaneeringu avaliku väljapaneku jooksul on toimunud juba 11 temaatilist või piirkondlikku arutelu. Huvi arutelude vastu on olnud suur.

Uue üldplaneeringuga saab tutvuda Tartu linna kodulehel, raekoja infokeskuses ning Küüni ja Poe tänava nurgal olevatel infostendidel.  Ametlikke ettepanekuid üldplaneeringu kohta saab teha kuni 28. aprillini 2017 kas Tartu Linnavalitsuse postiaadressil (Raekoda, Tartu 50089) või meiliga aadressil lpmko@raad.tartu.ee. Oma ideed võib jätta ka ideekorje kaardile.

Tartu linna üldplaneering: www.tartu.ee/uldplaneering.

Lisainfo: abilinnapea Jarno Laur, tel 7361 224, 516 7879

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 25.04.2017