Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
Volikogu ülevaade
Osavõtt istungitest
Tasud ja hüvitused
Kontaktid

Linnavolikogu IX koosseisu ülevaade

Linnavolikogu liikmed valitakse iga nelja aasta tagant oktoobrikuu kolmandal pühapäeval toimuvatel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel. Volikogu liikmed on omavalitsuse pädevusse kuuluvate küsimuste otsustamisel sõltumatud ja juhinduvad oma tegevuses seadustest, linna õigusaktidest ning linnaelanike huvidest ja vajadustest.

Volikogu ainupädevuses on muuhulgas linna arengukava, eelarvestrateegia ja linnaeelarve vastuvõtmine ja muutmine, kohalike maksude kehtestamine, toetuste andmise ja teenuste osutamise kordade kehtestamine, laenude võtmine ja paljud teised küsimused.

Linnavolikogu liikmete arvu määrab eelmine volikogu koosseis, Tartu-suuruses linnas peab volikogus olema vähemalt 31 liiget. Alates 1989. aastal toimunud valimistest on Tartu volikogu olnud 49-liikmeline.

Viimased kohalikud valimised toimusid 15. oktoobril 2017. Tartu linna valimiskomisjon registreeris linnavolikogu liikmed 31. oktoobril ning IX koosseisu volitused algasid 1. novembril 2017.  Samast ajast on endine Tähtvere vald haldusreformi tulemusel osa Tartu linnast.

Tartu volikogu IX koosseisus on viie erakonna ja kahe valimisliidu esindajad. Reformierakond sai valimiste tulemusel volikokku 20,  Sotsiaaldemokraatlik Erakond kaheksa, Keskerakond seitse, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kuus,  Isamaa Erakond (kuni 2. juunini 2018 oli erakonna nimi Isamaa ja Res Publica Liit) kolm, valimisliit Tartu Heaks kolm ja valimisliit Tartu Eest kaks kohta.

Koalitsioonilepingu.pdf sõlmisid 29. oktoobril 2017 Reformierakond ja Keskerakond. Ühtlasi sõlmiti koostööprotokoll valimisliiduga Tartu Eest.
Koalitsioon lagunes Reformierakonna algatusel 2020. aasta jaanuaris, kuna mitu kuud kestnud erimeelsused Keskerakonna Tartu piirkonnas mõjutasid negatiivselt koostööd linna juhtimisel. Uue koalitsiooni moodustasid Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond, kes sõlmisid koalitsioonilepingu 10. veebruaril 2020.

Linnavolikogu esimees oli 19. veebruarini 2020 Aadu Must (Keskerakond), 20. veebruaril valiti volikogu esimeheks Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond)  Volikogu aseesimees on Ene Ergma (Reformierakond).

Volikogus on neli fraktsiooni. 10. veebruaril 2020 registreeriti volikogu istungil EKRE fraktsiooni tegevuse lõppemine, kuna fraktsiooni oli alles jäänud ainult neli liiget, kuid fraktsiooni suuruse alampiiriks on linna põhimääruses seatud viis liiget. 4. detsembril 2020 aga registreeriti volikogus Isamaa Erakonna fraktsioon, millega ühinesid lisaks kolmele erakonna esindajale kaks valimisliidu Tartu Heaks volinikku.

Linnaelu valdkondade nagu planeerimine, keskkond, linnamajandus, rahandus, ettevõtlus, kultuur, haridus jne küsimuste arutamiseks on volikogus kaheksa alatist komisjoni.

Volikogu tegevuse olulisemad alusdokumendid on:
kohaliku omavalitsuse korralduse seadus
Tartu linna põhimäärus

LINNAVOLIKOGU LIIKMED (millises nimekirjas kandideerisid):

Reformierakond:
1. Laura Danilas
2. Ene Ergma
3. Tamara Hristoforova
4. Veljo Ipits
5. Harri Jallajas
6. Helmer Jõgi
7. Triin Anette Kaasik
8. Toomas Kapp
9. Indrek Katušin
10. Krõõt Kiviste
11. Ants Laaneots
12. Verni Loodmaa
13. Senta-Ellinor Michelson
14. Nikolai Männik
15. Andrus Punt
16. Jüri Sasi
17. Kristo Seli
18. Toomas Tein
19. Tiia Teppan
20. Kristjan Tiirik

SDE:
1. Ants Johanson
2. Toomas Jürgenstein
3. Lemmit Kaplinski
4. Kadri Leetmaa
5. Ott Maidre
6. Heljo Pikhof
7. Karl Pütsepp
8. Piret Uluots

Keskerakond:
1. Jelena Frunze
2. Rein Kokk
3. Aadu Must
4. Irina Panova
5. Nikolai Põdramägi
6. Artjom Suvorov
7. Vladimir Šokman

Valimisliit Tartu Eest:
1. Vahur Kalmre
2. Hannes Klaas
 

EKRE:
1. Indrek Hirv*
2. Indrek Kalda
3. Eva Loskit
4. Indrek Särg
5. Kaja Tarto**
6. Heiki Vilep
*l10.09.2020 astus EKRE fraktsioonist välja
**21.02.19 astus EKRE fraktsioonist välja, liitus 2020 jaanuaris Isamaa Erakonnaga


Isamaa Erakond:
1. Anneli Kannus
2. Peeter Laurson*
3. Mihhail Lotman
* veebruaris 2020 astus erakonnast välja

Valimisliit Tartu Heaks:
1. Merle Jääger
2. Jüri Kõre
3. Jüri-Ott Salm

Linnavolikogu liikmete kontaktid.


Info volikogu koosseisu muudatuste kohta.

Volikogu liikmed pärast 25.06.2020 istungit Delta treppidel (foto: Lauri Kulpsoo)
Volikogu liikmed pärast 25.06.2020 istungit Delta treppidel (foto: Lauri Kulpsoo)

Viimati muudetud 03.12.2020

 

Linnavolikogu liige Kandideerimisnimekiri Volituste periood (kui märkimata, siis koosseisu algusest 01.11.2017 katkematult) Istungeid/osalenud
Laura Danilas Reformierakond   40/37
Ene Ergma Reformierakond   40/37
Jelena Frunze Keskerakond   40/37
Indrek Hirv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2017 - 15.11.2017
03.04.2018 - 01.11.2018
05.03.2019 - 31.10.2019
01.04.2020 - ...
23/21
Tamara Hristoforova Reformierakond   40/39
Veljo Ipits Reformierakond   40/37
Harri Jallajas Reformierakond   40/39
Ants Johanson Sotsiaaldemokraatlik Erakond 18.02.2020 - ... 8/8
Helmer Jõgi Reformierakond 07.10.2019 - 11.02.2020
16.05.2020 - ...
11/10
Merle Jääger Valimisliit Tartu Heaks   40/24
Toomas Jürgenstein Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 02.11.2017
04.03.2019 - ...
20/19
Triin Anette Kaasik Reformierakond 01.11.2017 - 21.05.2018
22.08.2018 - ...
37/29
Indrek Kalda Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   40/28
Vahur Kalmre Valimisliit Tartu Eest 07.11.2018 - 02.07.2019
04.12.2019 - ...
22/21
Anneli Kannus Isamaa Erakond 06.12.2018 - 07.01.2019
11.04.2019 - ...
21/16
Lemmit Kaplinski Sotsiaaldemokraatlik Erakond   40/37
Toomas Kapp Reformierakond   40/40
Indrek Katušin Reformierakond 09.11.2017 - 17.02.2020
21.05.2020 - ...
37/30
Krõõt Kiviste Reformierakond 02.11.2017 - 17.02.2020
18.05.2020 - ...
38/31
Hannes Klaas Valimisliit Tartu Eest 01.11.2017 - 07.01.2020
02.09.2020 - ...
33/32
Rein Kokk Keskerakond   40/38
Jüri Kõre Valimisliit Tartu Heaks   40/34
Ants Laaneots Reformierakond   40/31
Peeter Laurson Isamaa Erakond   40/39
Kadri Leetmaa Sotsiaaldemokraatlik Erakond   40/33
Verni Loodmaa Reformierakond   40/33
Eva Loskit Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2017 - 30.03.2020
02.09.2020 - ...
36/36
Mihhail Lotman Isamaa Erakond 01.11.2017 - 26.04.2019
17.08.2020 - ...
25/14
Ott Maidre Sotsiaaldemokraatlik Erakond   40/36
Senta-Ellinor Michelson Reformierakond   40/39
Aadu Must Keskerakond   40/37
Nikolai Männik Reformierakond 12.11.2017 - 13.11.2017
13.02.2018 - ...
35/33
Irina Panova Keskerakond   40/40
Heljo Pikhof Sotsiaaldemokraatlik Erakond   40/29
Andrus Punt Reformierakond 12.11.2017 - ... 39/38
Nikolai Põdramägi Keskerakond   40/39
Karl Pütsepp Sotsiaaldemokraatlik Erakond 18.02.2020 - ... 8/8
Jüri-Ott Salm Valimisliit Tartu Heaks 01.11.2017 - 06.06.2019
07.06.2020 - ...
28/26
Jüri Sasi Reformierakond 12.11.2017 - 13.02.2018
21.05.2018 - 22.08.2018
14.09.2018 - 01.10.2018
12.04.2019 - ...
26/26
Kristo Seli Reformierakond   40/37
Artjom Suvorov Keskerakond 01.11.2017 - 02.11.2017
25.11.2020 - ...
0/0
Indrek Särg Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   40/38
Vladimir Šokman Keskerakond   40/40
Kaja Tarto Eesti Konservatiivne Rahvaerakond   40/36
Toomas Tein Reformierakond   40/30
Tiia Teppan Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017
01.10.2018 - ...
26/24
Kristjan Tiirik Reformierakond   40/40
Piret Uluots Sotsiaaldemokraatlik Erakond 20.04.2018 - ... 31/30
Heiki Vilep Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 15.11.2017 - 03.04.2018
01.11.2018 - 05.03.2019
16.04.2018 - ...
30/25
Volitused peatatud või lõpetatud Kandideerimise nimekiri Volituste periood Istungeid/osalenud
Argo Annuk Isamaa Erakond 07.01.2019 - 15.01.2019;
27.04.2019 - 17.08.2020
15/12
Malle Blumenau Reformierakond 01.11.2017 - 02.11.2017 0/0
Hele Everaus Reformierakond 01.11.2017 - 11.04.2019 21/18
Martin Hallik Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 30.08.2018 13/11
Margus Hanson Reformierakond 18.02.2020 - 15.05.2020 2/2
Margus Jaanovits Valimisliit Tartu Eest 08.01.2020 - 01.09.2020 7/7
Gea Kangilaski Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 13.02.2020 32/25
Ragnar Kekkonen Reformierakond 02.11.2017-09.11.2017
13.02.2018-01.10.2019
22/20
Mika Arto Juhani Keränen Reformierakond 12.02.2020 - 20.05.2020 3/3
Hannes Klaas Valimisliit Tartu Eest 01.11.2017 - 07.01.2020 30/29
Urmas Klaas Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017 1/1
Jarno Laur Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 20.04.2018 9/6
Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatlik Erakond 01.11.2017 - 08.03.2019 20/17
Mihkel Lees Reformierakond 01.11.2017 - 14.09.2018 14/14
Jaak Nigul Isamaa Erakond 09.11.2017 - 05.12.2018 15/9
Martin Parmas Reformierakond 13.11.2017 - 13.02.2018 4/4
Kalle Pilt Valimisliit Tartu Heaks 07.06.2019 - 06.06.2020 12/10
Aivar Riisalu Isamaa Erakond 01.11.2017 - 09.11.2017 1/1
Marina Riisalu Keskerakond 02.11.2017 - 24.11.2020 40/38
Valvo Semilarski Reformierakond 01.11.2017 - 02.11.2017 0/0
Jaan Willem Sibul Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 01.11.2019 - 01.09.2020 10/10
Tarvo Siilaberg Isamaa Erakond 15.01.2019 - 11.04.2019 3/2
Auli Solo Reformierakond 18.02.2020 - 17.05.2020 2/2
Raimond Tamm Reformierakond 01.11.2017 - 12.11.2017 1/1
Asko Tamme Sotsiaaldemokraatlik Erakond 30.08.2018 - 04.03.2019
08.03.2019 - 13.02.2020
19/18
Tanel Tein Valimisliit Tartu Eest 01.11.2017 - 07.11.2018
02.07.2019 - 03.12.2019
18/15

Viimati muudetud 25.11.2020

Tasud ja hüvitused linnavolikogus

Volikogu esimehe, aseesimehe, komisjoni esimehe ja fraktsiooni esimehe tasu ning hüvitused otsustab volikogu.

  • linnavolikogu esimehe tasu on 4000 eurot kuus;
  • linnavolikogu aseesimehe tasu on 1000 eurot kuus;
  • komisjoni esimehe tasu on 300 eurot kuus;
  • fraktsiooni esimehe tasu on 300 eurot kuus.

Volikogu liikmele makstakse:

  • 64 eurot istungil osalemise eest (volikogu koosseisu esimese istungi eest tasu ei maksta);
  • volikogu liikme ülesannete täitmise eest kuutasu 32 eurot (välja arvatud kuud, kui volikogu istungeid ei toimu);
  • volikogu ülesannete täitmisel tehtud kulutuste eest hüvitist esitatud dokumentide alusel.

Volikogu komisjoni liikmele makstakse:

  • 20 eurot komisjoni koosolekul osalemise eest;
  • 3 eurot komisjoni elektroonilisel koosolekul osalemise eest.
     

Vaata lisaks

Linnavolikogu liikmetele tasu ja hüvituste maksmise kord
Linnavolikogu esimehele ja aseesimehele tasu ja hüvituse määramine
Komisjoni esimehe tasu määramine
Fraktsiooni esimehe tasu määramine

Foto: Ove Maidla
Foto: Ove Maidla

Viimati muudetud 02.09.2020

Laura Danilas

-

513 5379

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Majanduskomisjon

Ene Ergma

-

5322 6872

Eesti Reformierakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Hariduskomisjon

Jelena Frunze

-

5629 4240

Eesti Keskerakond

Hariduskomisjon, Majanduskomisjon

Indrek Hirv

-

-

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Majanduskomisjon

Tamara Hristoforova

-

506 8811

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Kultuurikomisjon

Veljo Ipits

-

516 5225

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Merle Jääger

-

-

Valimisliit Tartu Heaks

Kultuurikomisjon

Harri Jallajas

-

5330 1360

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Helmer Jõgi

-

510 0452

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Ants Johanson

-

505 7303

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Rahanduskomisjon

Toomas Jürgenstein

-

5562 9938

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Kultuurikomisjon

Triin Anette Kaasik

-

507 2308

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Indrek Kalda

-

503 1013

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Kultuurikomisjon

Vahur Kalmre

-

504 3461

Valimisliit Tartu Eest

Ajutine põhimääruskomisjon

Anneli Kannus

-

551 2837

Isamaa Erakond

Hariduskomisjon

Lemmit Kaplinski

736 1200

511 8619

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Arengu- ja planeerimiskomisjon

Toomas Kapp

-

504 3415

Eesti Reformierakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Majanduskomisjon, Rahanduskomisjon

Indrek Katušin

-

511 6917

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Rahanduskomisjon

Krõõt Kiviste

-

509 0030

Eesti Reformierakond

Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Kultuurikomisjon

Hannes Klaas

-

515 9255

Valimisliit Tartu Eest

-

Rein Kokk

-

509 3451

Eesti Keskerakond

Ajutine põhimääruskomisjon

Jüri Kõre

-

5340 2123

Valimisliit Tartu Heaks

Rahanduskomisjon

Ants Laaneots

-

506 6175

Eesti Reformierakond

-

Peeter Laurson

-

515 6575

Isamaa Erakond

Majanduskomisjon

Kadri Leetmaa

-

5569 4019

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon

Verni Loodmaa

-

503 4722

Eesti Reformierakond

Arengu- ja planeerimiskomisjon, Majanduskomisjon

Eva Loskit

-

-

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Sotsiaalkomisjon

Mihhail Lotman

-

5330 6551

Isamaa Erakond

-

Ott Maidre

-

553 4717

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Keskkonnakomisjon

Nikolai Männik

-

506 4287

Eesti Reformierakond

Keskkonnakomisjon, Majanduskomisjon, Revisjonikomisjon

Senta-Ellinor Michelson

-

515 5534

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Aadu Must

-

515 7138

Eesti Keskerakond

Rahanduskomisjon

Irina Panova

-

5354 4905

Eesti Keskerakond

Sotsiaalkomisjon

Heljo Pikhof

-

511 9637

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Sotsiaalkomisjon

Nikolai Põdramägi

-

520 1285

Eesti Keskerakond

Keskkonnakomisjon, Kultuurikomisjon, Revisjonikomisjon

Andrus Punt

-

5833 5799

Eesti Reformierakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Hariduskomisjon, Keskkonnakomisjon, Revisjonikomisjon

Karl Pütsepp

-

5326 4686

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Revisjonikomisjon

Jüri-Ott Salm

-

529 5933

Valimisliit Tartu Heaks

Ajutine põhimääruskomisjon, Keskkonnakomisjon, Revisjonikomisjon

Indrek Särg

-

512 1190

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Hariduskomisjon, Rahanduskomisjon

Jüri Sasi

-

505 7309

Eesti Reformierakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Hariduskomisjon, Sotsiaalkomisjon

Kristo Seli

-

525 6000

Eesti Reformierakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Arengu- ja planeerimiskomisjon, Rahanduskomisjon

Vladimir Šokman

-

504 9624

Eesti Keskerakond

Ajutine põhimääruskomisjon, Hariduskomisjon

Artjom Suvorov

-

514 9273

Eesti Keskerakond

-

Kaja Tarto

-

5343 2729

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Revisjonikomisjon

Toomas Tein

-

513 3111

Eesti Reformierakond

Sotsiaalkomisjon

Tiia Teppan

-

527 0122

Eesti Reformierakond

Majanduskomisjon, Rahanduskomisjon, Revisjonikomisjon

Kristjan Tiirik

-

5560 8923

Eesti Reformierakond

Kultuurikomisjon, Revisjonikomisjon

Piret Uluots

-

552 4734

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Hariduskomisjon

Heiki Vilep

-

5656 7827

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond

Keskkonnakomisjon, Kultuurikomisjon, Revisjonikomisjon