Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaarsilla heliteose konkurss

Arhitektuuri ja ehituse osakond

736 1238
[email protected]

Raekoja plats 3, 51003 Tartu

Kaarsilla heliteose konkurss

Võidutööd,  mis hakkavad peatselt Kaarsillal erinevatel aegadel ning erinevates variatsioonides kõlama ning nende autorid on (tööde tähestikujärjestuses):
KuuleKuuLuule (Judith Parts)
Kõnni tasa üle silla (Robert Jürjendal)
Meisterjaani  kaarsilla heliteos (meisterjaan)
Värav (Marianna Liik)
Õhtul tõuseb päike (Marta-Liisa Talvet)

Konkursi preemiafond 15 000 eurot jagati võrdselt kõigi võidutööde vahel.

Kaarsillale heli loojatel on nüüd aega soovi korral või vajadusel teostega edasi töötada ning häälestada need koha peal esitlusvalmiks. Seejärel on kavas kõigi palade ühine esmaettekanne.

Autor: Erge Jõgela
Autor: Erge Jõgela

Sildadel on eriline ruumimõju, sest nad võimaldavad ületada linnaruumis olulise katkestuse. Sillal viibija satub ühtäkki kohta, kus tegelikult ei peaks saama viibida: kahe poole vahele vee kohale õhku rippuma. Kuidas või kas üldse see peaks kõlama?

Avalik ja kaubandusruum kostitavad meid igapäevaselt agressiivse helifooniga: meil pole valikut mida millal ning kui valjusti kuulame. Olmemüra püütakse leevendada või üle mängida olenevalt olukorrast kas mahedate või reibaste viisidega, mis sulanduvad lõpuks üheks anonüümseks taustaks. Konkursi eesmärgiks on antud asukoha helide mõtestamine. Kuidas kasutada loodud tehnilisi võimalusi linlaste kasuks, kuidas vältida pakutud võimaluste kuritarvitamist?

Konkurss annab heliloojatele ülesande lavastada nähtamatut, linna sooviks on Kaarsilla helindamiseks leida valik väärikaid läbimõeldud lahendusi. Kuna tervik hõlmab vaikuse ja heli tasakaalustatud suhet, siis ei ole konkursile esitatavate heliteoste pikkus rangelt ette määratud. Ööpäeva, aastaaegade ja tähtpäevade kalendrist leiab mitmekesise värvinguga olukordi, mis annavad aeg-ajalt põhjuse või eelduse selle hetke tähistamiseks või äramärkimiseks. Konkursile esitatud teosed võivad olla loodud nii universaalsetena kui ka väga täpselt määratud olukorra saateks.

Konkursi žürii koosseis:

Komisjoni esimees: Tõnis Arjus – Tartu linnaarhitekt

Liikmed: Ardo Ran Varres – helilooja, Age Veeroos – helilooja, Toomas Peterson - Vanemuise teatri juht, Anna-Liisa Unt – Tartu linnakujunduse spetsialist.

Žürii võib kaasata eksperte, kellelt küsida täiendavat arvamust otsuse langetamiseks.

 

Konkursi tingimused

Helisüsteemi tehnilised andmedlisa 2, lisa 3, lisa 4, lisa 5, lisa 6, lisa 7

Üldplaan, üldlõige, asendiplaan, kaarsild 3D

 

 

Konkursi preemiafond on 15 000.

Žüriil on õigus preemiaid ümber jagada vastavalt esitatud tööde tasemele.

 

 

Teoste esitamise tähtaeg on 24. september 2018 kell 16:00.

 

Teosed tuleb laadida veebikeskkonda ja saata viide digitaalsel kujul aadressile [email protected] või tuua füüsilisel andmekandjal samaks ajaks arhitektuuri ja ehituse osakonda (Tartu, Küüni tn 5,  ruum 323).

 

Žürii langetab oma otsuse hiljemalt kuu aja jooksul pärast tööde esitamist.

Autor: Sille Annuk
Autor: Sille Annuk

29.06.2018
Fotod: Erge Jõgela

Viimati muudetud 07.12.2020