Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

EFF 2023 disainerite konkurss on avatud jätkusuutlikkust esindavale moele

MTÜ Eesti Moe Festival pressiteade

EFF 2023 disainerite konkurss on avatud jätkusuutlikkust esindavale moele Foto: Silver Gutmann

4. jaanuar 2023 / Tänasest on avatud Estonian Fashion Festivali alustavatele moedisaineritele suunatud konkurss. Juba kuuendat aastat järjest toimuv EFFi disainerite konkurss võimaldab disaineritel kandideerida Tartus toimuvatele Mood-Performance-Tants, OmaMood ja Antonius moeetendusele.

Estonian Fashion Festival 2023 toimub kolmepäevase moefestivalina 7.-9. juunil Eesti Rahva Muuseumis. Juba kuuendat aastat järjest Kõrgema Kunstikool Pallas, Viljandi Kultuuriakadeemia ja Tartu Loomemajanduskeskuse poolt ellu kutsutud sündmus võtab sellest aastast fookusesse  keskkonnateadlikel põhimõtetel loodud moe.
 
Moefestivali tegevjuhi Key Külaotsa sõnul on iga järgneva aastaga kavas liikuda järjest enam jätkusuutlikkuse poole. "Meie eesmärk ei ole mitte ainult oodata jätkusuutlike tegevuste rakendamist disainerilt, vaid tahame moedisainereid ka selles suunas harida,“ sõnas Külaots. Ta lisab: “Moedisainerite jätkusuutlikkuse võimekuse tõstmiseks on plaanis viia läbi koolitus ja inspireerida osavõtjaid ka läbi ürituse enda. EFFi moesündmus on ka üritusena muutumas, mistõttu luuakse juhised nii korraldusmeeskonnale, produktsioonile, toimumiskohale, toitlustusele ja muudele seonduvatele osapooltele, et sündmuse keskkondlik mõju oleks võimalikult minimaalne."
 
Moedisainerid saavad kandideerida ühele kolmest moeetendusest, et valida enda loomingu esitlemiseks kõige sobivam platvorm. Kunstisugemetega Mood-Performance-Tants, aeglast moodi ja pärimuskultuuri edendav OmaMood ning ready-to-wear riietele- ja aksessuaaridele keskenduv Antonius pakub igale disainerile sobiva väljundi.
 
Mood-Performance-Tants 2023 moeetendus kannab sel aastal nime "Spekter".  Kõrgema Kunstikooli Pallas poolt ellu kutsutud vaatemäng toob vaatajani võimsa visuaalse elamuse, millega tähistatakse moeetenduse 25. loomisaastat. Juubelietendus interpreteerib valguse, heli, tantsu ja moe lainelist spektrit. Etenduse juht Marta Tuulberg lubab näidata noorte disainerite moodi suursuguselt: "Mood-Performance-Tants juubelietendus tõotab sel aastal tulla veidi erilisem. Mitte ainult ei tähista me 25ndat sünnipäeva, vaid muudame majesteetliku Eesti Rahva Muuseumi tõeliseks etteasteks."
 
Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendus Antonius 2023 kujutab sümbioosi moefilmist ja moesõust. Etenduse juht Johanna Nurm soovib nihutada moe edastamise piire, põimides filmi ja moe. "Antonius avab disaineri sisemaailma, tema stuudio, unistused ja unenäod - võimaldades igaühel avada oma sisepildi publikule läbi mitme meediumi koostöö," sõnas Nurm.  

Kandideerimine on avatud veebilehel.

Estonian Fashion Festival sündis 2018. aastal ühendades Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetenduse Mood-Performance-Tants, Viljandi Kultuuriakadeemia moeetenduse OmaMood ja Tartu Loomemajanduskeskuse moeetenduse Antonius ühe formaadi alla. Iga-aastane moefestival toimub traditsiooniliselt juuni alguses Tartus. Tänavu toimub EFF kuuendat korda ning asukohaks on Eesti Rahva Muuseum. Piletid tulevad müüki mai alguses.

Lisainfo:

Key Külaots
Estonian Fashion Festivali tegevjuht
[email protected]
+372 513 1773

Viimati muudetud 04.01.2023