Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täna alustab Tartu suurim moesündmus Estonian Fashion Festival 2022

MTÜ Eesti Moe Festival pressiteade

Andrea-Martha Teesaar

9. juuni 2022 / Tartu Kammivabrik saab 9. juuni õhtul olema täis noort Eesti, Leedu ja Poola moedisaini.

Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallase korraldatud Mood-Performance-Tants 2022 moeetendus „TUNG“ näitab 15 moedisaineri kollektsioone individuaalsete lavastustega. Tegu on dokumentaalfilmi „Aasta täis draamat“ peakangelasena tuntust kogunud Alissija-Elisabet Jevtjukova esimese suurema lavastusega, kus teatrikunst ja moedisain muutudetakse ühtseks suurteoseks.

Mood-Performance-Tants on Estonian Fashion Festival 2022 programmi esimene moeetendus, millele järgnevad 10. juunil “OmaMood 2022” ja 24. augustil ärifestivali sTARTUp Day kõrvalüritus Antonius. Ühtlasi on tegu üle kolme aasta esimese EFFi füüsilise sündmusega, mistõttu on Tartusse oodata huvilisi üle Eesti. Lisaks MPT moeetendusele „TUNG“ näidatakse moefestivali järgneval päeval Viljandis kinos CENTRUM pärimusmoest inspireeritud moeteemalisi lühifilme.

Mood-Performance-Tants 2022 peakorraldaja Marta Tuulberg soovib näidata alustavate moedisainerite loomingut võimalikult suursuguselt. „MPT pole tavapärane moeetendus, kuna meil on väga tugevalt esindatud etenduskunst ja moekollektsioonid saavad seega särada erakordselt teatraalselt. Modellide kõrval on laval ka 13 etendusartisti, kes teevad kollektsioonidest erilise vaatemängu,” lausus Tuulberg õhtuse moeetenduse kohta.

Tartusse on kohale tulemas ka Mood-Performance-Tants etendusel oma autorikollektsioone esitlevad välismaised disainerid, kellega on loodud juba ka erinevaid koostöid. Näiteks Leedu disainer Grete Laba valiti välja koostööks Adidas Tallinna esinduspoega, et toetada leedulase kollektsiooni jalatsitega. Marta Tuulberg soovib tulevikus näha veelgi enam talente lähiriikidest: “Väga oluline on meie jaoks kaasata moedisainereid välismaalt, kuna soovime kohalike disainerite kõrval toetada ka välismaiseid talente.“

Disainereid ootab lisaks ees mitmeid auhindu. Üks moedisainer pääseb ilma konkursita edasi augustis ärifestivali sTARTUp Day 2022 raames toimuvale Antoniuse moeetendusele. Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Külli Hanseni sõnul oodatakse LMK moetendusele lisaks eksperimentaalmoodi praktiseerivaid talente MPT-lt. "Noorele moedisainerile, kes Mood-Performance-Tants kaudu Antoniuse etendusele jõuab, pakume lisaks oma kollektsiooni esitlemisele võimalust osaleda Scopus Studio poolt läbiviidavas 3D digimoe töötoas ja luua demoala jaoks oma esimene digimoe rõivaese," sõnas Hansen.

Mood-Performance-Tants moeetendusel “TUNG” loob vaid selleks lavastuseks originaalmuusika helidisainer Uku Kalmus, kes koos valguskunstniku Kärt Karroga toob publikuni 15 individuaalteost. 

Estonian Fashion Festival sündis 2018. aastal ühendades Kõrgema Kunstikooli Pallas moeetendust Mood-Performance-Tants, Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendust OmaMood ja Tartu Loomemajanduskeskuse moeetendust Antonius ühe formaadi alla. Moefestival toimub igal aastal juuni alguses Tartus ning kõrvalüritused toimuvad aasta teises pooles. 

Viimati muudetud 09.06.2022