Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jagati preemiaid ettevõtlikele noortele

SA Tartu Ärinõuandla pressiteade

hetk ürituselt

8. oktoober / SA Tartu Ärinõuandla tunnustas konkursile „Ettevõtlik noor 2020“ esitatud projekte.

Tublimad tegijad valiti üheksa Tartu linna ja maakonna kooli ning noorteühenduse projekti hulgast. Konkurss toimus Tartu ettevõtlusnädala noorteprogrammi raames.

5. oktoobril AHHAA konverentsikeskuses toimunud lõpuseminaril tutvustasid projektimeeskonnad väga erinevate eesmärkide ja tegevustega noorteprojekte. Kolmest liikmest koosnev žürii valis üritusel välja parimad projektid, kelle vahel läks jagamisele mitu preemiat. Peapreemiatena jagati välja ettevõtlusküla mängud, mille raames on noortel võimalik proovile panna oma ettevõtlikkus ja meeskonnatöö.

Koostöö peapreemia pälvis Tartu Kivilinna Kooli noorte projekt „Koosõppimine teeb rikkamaks“. ettevõtlikkuse peapreemiaga tunnustati Tartu Veeriku Kooli noorte helitehnika kaasajastamise projekti. Päevakajalisuse ja sihtgrupi kaasamise peapreemiaga pärjati Ülenurme Gümnaasiumi noorte läbi viidud lühifilmide konkurss ja festival „Päästame maad“ 3.-5.klassidele.

Eripreemiaid pälvisid lisaks veel Tartu Veeriku Kooli, Ülenurme Gümnaasiumi, Tartu A. Puškini Kooli, Tartu Variku Kooli noorte ning ka Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi läbi viidud projektid. Projektide puhul peeti oluliseks noorte omaalgatust, uuenduslikkust ning koostööd.

„Tartu Ärinõuandla soovib toetada noorte ideede elluviimist. Igal aastal viivad noored ellu vahvaid projekte ning projektide tunnustamise konkurss annab neile võimaluse rääkida tehtust ka teistele noortele. Tihti sünnivad nende ideedest uued toredad algatused ja projektid,“ tutvustas konkursi tagamaid noorte ettevõtlikkuse projektijuht Janeli Virnas.

Projektide tunnustamise konkursi korraldas SA Tartu Ärinõuandla, toetasid Tartu Linnavalitsus ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Janeli Virnas, SA Tartu Ärinõuandla noorte ettevõtlikkuse projektijuht
5348 4685, janeli.virnas@arinouandla.ee

Viimati muudetud 08.10.2020