Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-6°
-6°

Kriisikomisjon arutas elutähtsate teenuste toimimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

28. märts 2019 / Täna, 28. märtsil kogunes Tartu raekojas linna kriisikomisjon, et saada ülevaade riskidest elutähtsate teenuste toimimisele.

Lisaks räägiti Tartu üleujutusriskidest ja kevadise suurvee tekkimise võimalusest ning arutati kriisiõppuse korraldamist.

Ülevaate oma asutusega seotud riskidest elutähtsate teenuste tagamisele ja nende riskide maandamisest andsid AS Tartu Veevärk, AS Tartu Keskkatlamaja, Tänavapuhastuse AS ja Keskkonnateenused AS esindajad.

Tartu Linnavalitsuse üldplaneeringu- ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku rääkis, millised nõuded on linna üldplaneeringus, et ennetada üleujutusriske. Kevadise suurvee tekkimise prognoosist Emajõel andis ülevaate Keskkonnaagentuuri esindaja, kelle sõnul ei näita praegune prognoos, et sellel kevadel üleujutus Emajõel tuleb.

Tartu linna kriisikomisjoni esimehe linnapea Urmas Klaasi sõnul on väga oluline, et linna asutused ja ettevõtted teeksid pidevalt koostööd selliste elutähtsate teenuste tagamisel, nagu vesi ja kanalisatsioon, kaugküte ja kohalike  tänavate sõidetavus. "Seetõttu kavandame selle aasta novembris staabiõppust, mis keskendub nende teenuste tagamisele, kui meid peaks tabama ulatuslik elektrikatkestus," lisas linnapea.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 28.03.2019