Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Lasteraamatust "Must kass ja Mustikas" on ilmunud ukrainakeelne versioon

Kirjastus Małgosia pressiteade

Lasteraamatust "Must kass ja Mustikas" on ilmunud ukrainakeelne versioon

8. mai 2023 / Pühapäeval, 14. mail kell 11 tutvustatakse Tartu Mänguasjamuuseumis toimuval raamatuhommikul Marge Pärnitsa ja Olivia Lipartia lasteraamatu "Must kass ja Mustikas" ukrainakeelset versiooni "Чорна киця і Чорниця".

Raamatu autoril Marge Pärnitsal on hea meel, et esimene Mustika lugu on ukrainakeelsena ilmunud. "Eestis elavad Ukraina lapsed alustasid Mustikaga tutvumist ju hoopis selle sarja teisest osast – raamatust "Mustikas ja maruline jooks"", selgitab Pärnits. "Nüüd saavad nad meiega koos ajas sammu tagasi astuda ja saavad aimu ka Mustika kunstikapõlvetempudest."

Raamatuhommikul loetakse Mustika lugu ette eesti ja ukraina keeles, ukrainakeelset raamatut tutvustab raamatu tõlkija Alina Paas. Lisaks saab osaleda emadepäeva meisterdamistöötoas, kus igaüks võib emale kas mõne väikese üllatuskingi või toreda kaardi meisterdada. Üritus on ukraina peredele tasuta ning iga osaleja saab soovi korral raamatu endaga koju kaasa võtta.

Raamatu "Must kass ja Mustikas" tõlkimist ukraina keelde toetas Tartu linn projekti Kirjanduslinn Tartu raames. Raamat on ilmunud tänu Integratsiooni Sihtasutuse ja Kultuuriministeeriumi toetusele.

Teate edastas: 

Marge Pärnits
5136716
[email protected]

Viimati muudetud 08.05.2023