Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseumis toimub Eesti-Ukraina lihavõttetöötuba

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

5. aprill 2023 / Laupäeval, 8. aprillil kella 11–14 tähistatakse Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas lihavõttepühi erilisi mustrilisi mune kirjates ning paberile Eesti ja Ukraina rahvuslikke mustreid meelitades.

Lihavõttetöötoas valmivad omanäolised rahvapäraste mustritega munad põsankad (pysanki), mille valmistamiseks kasutatakse spetsiaalseid vahakulbikesi ja mesilasvaha. Nii suured kui ka väiksemad meisterdamishuvilised saavad lisaks munade kirjamisele mustreid paberile joonistada ja mustrites esinevate märkide tähendusi õppida. Uuritakse, kuidas erinevad Eesti ja Ukraina munade kirjamise traditsioonid ning lihavõttekombed ning muidugi leiatakse ka uusi sõpru-tuttavaid.  

Lihavõttehommik toimub Tartu Mänguasjamuuseumi ja Ukraina Maja koostöös, sündmust toetavad Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ja Tartu Ülikooli vabatahtlikud. Osaleda saab tavapärase muuseumipiletiga, kui töötoas osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Uhke omakirjatud pühademuna saab iga meister koju kaasa võtta. 

Tartu Mänguasjamuuseum on pühade ajal avatud tavapärasest erinevalt. Reedel, 7. aprillil on kogu muuseum suletud, laupäeval, 8. aprillil avatud kella 11-18 ja pühapäeval, 9. aprillil taas suletud. Lisainfot muuseumis toimuva kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
[email protected]
5136716
www.mm.ee 

Viimati muudetud 05.04.2023