Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ligi 1300 Tartu last sai turvalise võtmehoidja 

Eesti Punase Risti pressiteade

Värsked võtmehoidjate omanikud Tartu Annelinna Gümnaasiumis Foto: Eesti Punane Rist

9. november 2022 / Tartus sel aastal kooliteed alustanud laste võtmed on edaspidi paremini hoitud: Eesti Punane Rist ja Tartu linn kinkisid täna 1270-le lapsele võtmehoidja Bumerang, millel igal on unikaalne kood.  

Võtmehoidjal olev kood koos lapsevanema kontaktandmetega tuleb registreerida lehel redcross.ee/bumerang. Kui juhtub, et laps võtme kaotab, näeb leidja võtmehoidjalt suunist helistada Punase Risti telefoninumbril, kes seejärel korraldab võtmete tagasijõudmise omanikuni.     

„Bumerang võtmehoidjad on Soome Punase Risti hea praktika – seal on neid edukalt kasutatud juba aastakümneid ja taoline võtmehoidja on mitmekümnel tuhandel inimesel. Eestis otsustasime alustada just lastest, sest on ju kiirustades või mänguhoos kaduma läinud võtmed peaaegu igale perele tuttav mure,“ rääkis Punase Risti partnerlussuhete juht Jukka Pietiläinen.  

„Tore, et saame sellist Eestisse jõudnud algatust esimesena just Tartus katsetada,“ ütles Tartu abilinnapea Mihkel Lees. „Usun, et nutikas võtmehoidja annab kooliteed alustanud lapsele rohkem turvatunnet ning tema perel on igapäevaelus üks mure vähem.“ 

Koostöös kohalike omavalitsuste ja teiste toetajatega on Punasel Ristil edaspidi plaanis viia turvalised võtmehoidjad ka mujale Eestisse. 

Bumerang võtmehoidjate infonumber: +372 5444 0299

Viimati muudetud 09.11.2022