Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu alustab Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eskiis

5. juuni 2019 / Lähinädalatel algab Tartu Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimine ja põhjalikult uuendatud koolihoone valmib tuleva aasta suveks.

Lisaks kaasaegsetele õpitingimustele luuakse õpilastele ka suurepärased sportimisvõimalused.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul jätkab linn oma koolide korrastamise programmi - selleks sügiseks valmib Variku kool, tulevaks õppeaastaks saab põhjalikult uuendatud pikalt remonti oodanud Annelinna gümnaasium. "Mitukümmend aastat vanad koolimajad ehitatakse täielikult ümber, sest tänapäevased õppemeetodid nõuavad teistsuguseid ruumiprogramme. Rekonstrueeritud koolimajas saavad õpilased enda kasutusse muuhulgas ka kaasaegse avatud õpikeskkonna, mis kindlasti innustab ja inspireerib nii õpilasi kui ka õpetajaid," rääkis Klaas.
Kaunase puiestee 68 asuv koolimaja laiendatakse, hoone soojustatakse ja muudetakse energiatõhusaks. Kool saab kaasaegse ja paindliku ruumilahenduse. Lisaks rekonstrueeritud klassiruumidele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja.

Kooli välialad ehitatakse nii, et need pakuksid õpilastele võimalikult palju liikumisvõimalusi. U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik koos ronimis- ja ilualaga. Sisehoovi saab kasutada nii õues õppeks kui ka vahetundide veetmiseks. Hoovialale ehitatakse ka loodusliku muru ja 5 meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak ning ümbruskonna kruntidele on projekteeritud spordi- ja puhkeväljak, kuhu tuleb kaks korvpalliplatsi, välijõusaal, jalgrattasõiduplats ja parkuuriväljak. Koolihoovi lõunapoolsele alale on kavandatud kuni 3 meetri kõrgune kelgumägi.

Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimistööde hanke võitis Embach Ehitus OÜ. Tartu linna suurima kooli, 9050 ruutmeetri suuruse hoone rekonstrueerimine läheb maksma ligi 10 miljonit eurot. Rekonstrueerimisprojekt on osaühingult Sirkel ja Mall.

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine algab kohe pärast õppeaasta lõppu ning lõpetatakse 2020. aasta juulis. Seejärel algab koolihoone sisustamine.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Viimati muudetud 05.06.2019