Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Näituse "Tolmeldamise võlu ja valu" kuraatoritund Veljo Runneliga

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi pressiteade

Näituse "Tolmeldamise võlu ja valu" kuraatoritund Veljo Runneliga Foto: Veljo Runnel

19. oktoober 2021 / Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub näituse "Tolmeldajate võlu ja valu" kuraatoritund 26. oktoobril kell 17.00.

Näitus "Tolmeldamise võlu ja valu" avas oma uksed suve algul, 4. juunil. Näitus tutvustab taimede ja putukate keerukaid ja põnevaid suhteid ning annab lisaks ka avarama vaate taimede tolmeldamisele. Suurele osale taimedele on tolmlemine möödapääsmatu etapp nende paljunemisel ning selleks vajalikud kohastumused ja seosed teiste liikidega on kujunenud kümnete miljonite aastate kestel. Ka inimene sõltub tolmeldajate pakutavatest hüvedest, seetõttu tasub hoolega jälgida, kuidas nende käsi käib.

Sügiseses meeleolus avab kuraator ja bioloog Veljo Runnel näituse tausta, esitleb videokaadreid putuktolmeldajate elust ning annab külastajale näpunäiteid näitusesse süüvimiseks. Kuraatoritund toimub näitusesaali seminarialal 26. oktoobril kell 17:00. Kuraatoritund kestab kuni tund aega.

Osaleda saab muuseumi piletiga. Näitus jääb avatuks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vahetuvate näituste saalis 30. jaanuarini 2022. Muuseumisse tulles on vaja esitada COVID tõend ning kanda muuseumi fuajees ning õppehoone koridorides maski. 

Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave: TÜ loodusmuuseum,tel 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee

Viimati muudetud 19.10.2021