Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Paranduskohvikus saab asjadele uue elu anda

"Elava Tartu" võrgustiku pressiteade

Paranduskohvik

18. veebruar / 23. veebruaril kell 13-18 korraldavad MTÜ Markerlab ja "Elava Tartu" võrgustik SPARK Makerlabis (Narva mnt 3) paranduskohviku, kus saab asju parandada ja neile ise uut elu anda.


Masstootmise ja -tarbimise trend suunab meid katkistest asjadest kiiremas korras lahti saama ning toetab nende asendamist uutega. Paranduskohviku eesmärk on näidata, et asju saab (ka ise!) parandada ja neile uue elu anda. Nii on võimalik igaühel hoida keskkonda ja toetada jätkusuutlikku mõtteviisi.

 

Kuidas paranduskohvikus asjad käivad? Igaüks saab kaasa võtta oma prandamist vajava(d) eseme(d) ning kohalolevate meistrite abiga need koos korda teha.

 

Meistrid abistavad järgmistes valdkondades:

  • jalgrattad ja metall

  • elektroonika

  • puit ja restaureerimine

  • tekstiil

  • üldparandus (sh. on siia oodatud lapsevanemad koos lastega mänguasju parandama tulema)

Vastavalt valdkonnale saab oma katkise asja viia õige laua juurde. Iga asja parandamiseks on meistriga koos ette nähtud maksimaalselt tund, et iga inimene leiaks oma võimaluse konsultatsiooniks. Kui parandamisega peaks minema kauem, annab sellest meister esimesel võimalusel teada.

 

Kohal on olemas parandamiseks kõik vajalik: liimid, teibid, jootmisvahendid, kangad, niidid, poldid, kruvid, noad, puurid jne. Juhul kui teate, et asja korda saamiseks on tarvilik mõni konkreetne asi, nt ekraan, tihend, lukk vms, palume need endil kaasa võta.

 

Üritus on TASUTA!*

 

*Meistritele saab nende abi eest soetada kohvi või kooki kohalolevast kodukohvikust ning seeläbi toetada ka ürituse toimumist ja jätkumist!

 

Facebooki üritus

 

Viimati muudetud 18.02.2019