Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tulevikumajade elanikud kogunesid nutikaid lahendusi arutama

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

30. mai 2019 / Eile, 29. mail toimus Tartu Loodusmaja pargis suvine SmartEnCity pilootala elanike üritus, kus uute korteriomanikele selgitati targa maja tehniliste lahendustega seonduvaid õigusi, tunnustati targa maja elaniku koolitusprogrammis osalejaid ja tutvustati peagi alustava rattaringluse rattaid.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles kohtumisel, et Eestis on korterelamute rekonstrueerimise vajadus väga suur ning Tartu linn on oma majade renoveerimistoetuste leidmisel elanikele igati toeks, eriti ühistuspetsiifilistes küsimustes.

Selle tarvis oli üritusele kohale kutsutud ehitusspetsialist Jüri Org, kes selgitas pilootala elanikele, millised on nende õigused ja kohustused targas majas elamise tehnilise poole pealt. Oru rõhutas, et kuna smartovkad on kaughallatavad, oleks ühistutel mõistlik sõlmida leping selliste süsteemide hooldajaga. Hooldust vajab üks smartokvka umbes kaks korda aastas.

Tartu Linnatranspordi juht Roman Meeksa  tutvustas 8. juunil avatavat rattaringlust ning vastas elanike küsimustele alates elektrirataste tehnilistest eripäradest kuni sõidutariifideni välja. Kõik soovijad said ka teha elektrijalgrattal ka esimese proovisõidu.

Tegemist oli nutika linnaosa projekti SmartEnCity igasuvise üritusega. Projekti käigus luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa, kus nõukogudeaegsed kortermajad renoveeritakse liginullenergia hooneteks. Korteritesse luuakse nutikodulahendus, mis võimaldab jälgida ja reguleerida oma kodust energiatarbimist. Nutikas linnaosas kasutatakse uuenduslikke lahendusi kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises.

Foto: Ove Maidla

elanike_infpäev.jpg

Viimati muudetud 30.05.2019