Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Täiskasvanuid kutsutakse välitreeningutele

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

välitreeningud Foto: Heikki Leis

16. aprill / Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond korraldab koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumiga täiskasvanutele välitreeninguid.

Välitreeningute eesmärk on aidata tartlastel muuta oma tervisekäitumist sportlikumaks ning julgustada neid kasutama kodulähedasi treenimisvõimalusi linna rajatud spordiväljakutel. Treeningutel õpetatakse üldisi treeningupõhimõtteid ja tutvustatakse olemasolevate vahendite võimalusi. Välitreeninguid on Tartu linn korraldanud juba kaks aastat, kuid tänavu esmakordselt toimuvad treeningud kogu suve regulaarselt mitme kuu vältel.

Välitreeningud toimuvad igal esmaspäeval aprillist oktoobrini, esimene treening on 23. aprillil. Kokku toimuvad treeningud 26 korral ja kestavad kuni 15. oktoobrini. Treeningud toimuvad Anne kanali äärsel välijõusaali platsil esmaspäeviti kell 18.30 – 20.00. Sel ajavahemikul on spordiplatsil füsioterapeut Marko Treier, kes õpetab vastavalt osalejate soovidele ja vajadustele kasutama treeningvahendeid, aitab korrigeerida harjutuste sooritust ning nõustab treeningkava koostamisel. Treeningul läbitakse soojendus, põhitreening ja lõdvestus.

Välitreeningutele on oodatud nii algajad, kes vajavad esmaseid nõuandeid treeningutega alustamiseks, kui edasijõudnud, kes soovivad lisaks jõusaali võimalustele proovida treeninguid vabas õhus. Kõigile osalejatele leitakse võimetekohased harjutused ja sobiv treeningkoormus.

Erinevalt eelnevatest aastatest ei pea treeningutele ette registreerima ning huvilised saavad treeninguga liituda jooksvalt. Väga karmide ilmaolude (paduvihm ja äikesetorm) korral jääb treening ära, sellest teavitatakse ka Tartu linna koduleheküljel ja Tartu Facebooki lehel.

Treeningud on osalejatele tasuta. Tartu linna rahalisel toel viib treeningud läbi SA Tartu Ülikooli Kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku füsioterapeut Marko Treier.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321.

 

Viimati muudetud 16.04.2018