Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu otsib uuele Riia-Vaksali kergliiklussillale nime

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Riia-Vaksali kergliiklussild Foto: Mana Kaasik

23. juuli 2021 / Möödunud aasta kevadel alanud Riia-Vaksali liiklussõlme ehitustööd on jõudnud lõpusirgele ning linnavalitsus otsib peagi valmivale kergliiklussillale nime. Nimeettepanekud on oodatud kuni 22. augustini.

"Riia-Vaksali kergliiklussild, mis on oluline sõlmpunkt mitme Tartu linnaosa vahel, on Ingli- ja Kuradisilla ning Turusilla kõrval ainult jalakäijatele ning ratturitele mõeldud sild. Otsustasime korraldada avaliku konkursi, et leida linlaste abiga sellele olulisele sillale kõlav ja meeldejääv nimi," ütles linnapea Urmas Klaas.
 
Konkursil osalemiseks tuleb saata nimevariant ning soovi korral ka lühike selgitus. Nime esitamisel võib lasta loovusel lennata ning väljapakutavatele nimedele piiranguid ei seata. Nime saab esitada kodulehel www.tartu.ee/form/riia-vaksali-kergliiklussild või saates kirja avalike suhete osakonnale (e-post: [email protected] või tavakiri aadressil Jaani 7, 51007 Tartu). Nimekonkurss kestab 22. augustini.
 
Uue nime selgitab välja komisjon, kuhu kuuluvad eksperdid linnavalitsusest ja väljaspoolt. Nimi valitakse sügisel, kui sild kergliikljatele avatakse.
 
Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist ja kergliiklussilla ehitamist alustati 2020. aasta aprillis. Tööde käigus ehitatatakse linna ühe tihedama liiklusega ristmik kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks. Ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd "Sindlinahk" (Part OÜ).

Viimati muudetud 05.08.2021