Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tähetorn korraldab teist aastat järjest astrofotokonkurssi

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

Tartu tähetorn korraldab teist aastat järjest astrofotokonkurssi

1. veebruar 2023 / Tartu tähetorn kutsub astronoomiahuvilisi osalema Eesti ainsal amatöörfotograafidele mõeldud astrofotograafia konkursil, kuhu saab töid esitada 28. augustini 2023.

Tartu tähetorn kutsub astronoomiahuvilisi osalema Eesti ainsal amatöörfotograafidele mõeldud astrofotograafia konkursil, kuhu saab töid esitada 28. augustini 2023.

Konkursi eesmärk on ärgitada inimestes huvi taevas toimuva vastu ja innustada neid seda jäädvustama. "Tartu tähetorni astrofotograafia konkursi traditsioon Covid-19 ajal küll hääbus, aga nüüd korraldame võistlust jõudsalt juba teist aastat järjest. On oluline seda konkurssi elus hoida, sest teist sellist Eestis ei ole: oodatud on kõik, sõltumata vanusest ja varasemast kogemusest astrofotograafia vallas. Meie eesmärk on kutsuda üles inimesi teadlikult taevasse kiikama ja nähtut jäädvustama, sest see võib nii süvendada huvi kui ka sütitada täiesti uue kire teaduse vastu," rääkis projektijuht Kärt Soieva. 

Fotosid saab esitada kuues kategoorias: kuu, süvataevas, päikesesüsteem, tähistaevas, atmosfäärinähtused ja linna astrofotograafia. Pildid peavad olema tehtud vahemikus 2022-2023, kuid ei tohi olla varem tähetorni konkursile esitatud. Fotosid saab esitada siin. 

Konkursil osalejaid hinnatakse kolmes vanuserühmas: kuni 12-aastased, 12–18-aastased ning 19-aastased ja vanemad. 

Fotosid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad füüsik ja teadusfotograaf Jaak Kikas, teadusajaloolane ja tähetorni astronoomialoengute eestvedaja Lea Leppik ning astrofotograaf ja Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Kadri Tinn. 

Žürii välja valitud parimad tööd jõuavad näitusele, mis avatakse 28. oktoobril Tartu tähetornis. Iga kategooria kolmele parimale on Photopoint ja Tartu Ülikooli muuseum pannud välja auhinnad. 

Konkursi kestel toimuvad Tartu tähetornis vaatlusõhtud, kus on võimalik taevast pildistada 100-aastase teleskoobi abil. Täpsemat teavet saab Tartu tähetorni Facebookist ja kodulehelt. 

Konkursi korraldamist toetab Tartu linn. 

Lisateave: Kärt Soieva, Tartu Ülikooli muuseumi haridusprogrammide kuraator, [email protected]

Viimati muudetud 01.02.2023