Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Ülikooli muuseumi aastakonverents avab kunsti ja teaduse suhteid

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

30. november 2022 / 6. detsembril toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis ülikooli muuseumi aastakonverents "Kunst või teadus", kus käsitletakse visuaalkultuuri tähtsust ja olemust nii teaduse kujundamisel ja vahendamisel kui ka teadmiste loomisel ja kontrollimisel. Vaatluse alla võetakse kunsti ja teaduse suhe eri valdkondades 19. sajandist kuni tänapäevani.

Selleaastase konverentsi teemavalik on seotud Tartu Ülikooli muuseumi, Kumu kunstimuuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia ühise uurimis- ja näituseprojektiga "Kunst või teadus", milles vaadeldakse just nimelt kunsti ja teaduse suhet eri valdkondades alates 19. sajandist.

"Visuaalidel on inimeste jaoks sama suur tähtsus kui kirjasõnal. Konverentsi fookuses on teadmiste loomise ja kujundamisega seotud pildid, see, kuidas need on valminud ning kuidas jaotub nende loomise puhul kunstniku ja teadlase panus. Loodan, et see sisukas ja mitmekülgne päev avab uusi perspektiive ning aitab mõtestada visualiseerimise rolli ja protsessi teaduses," sõnas Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor Jaanika Anderson.

Teaduse ja kunsti suhtele keskenduval konverentsil esinevad Erki Tammiksaar, Ingrid Sahk, Indrek Jääts, Mari Nõmmela, Piret Koosa, Taavi Pae, Elnara Taidre, Maria Hansar, Andrus Laansalu, Rauno Thomas Moss ja Pille Taba.
 
Päeva lõpetuseks esitletakse Tartu Ülikooli muuseumi sariväljaande "Tartu Ülikooli ajaloo küsimusi" 50. numbrit. Samuti antakse üle Tartu Ülikooli muuseumi kolleegipreemia Aasta Tullio ja Karl Laaguse nimeline mälestusstipendium muuseumi töötajale ülikooli pärandi säilitamise eest.

Konverents "Kunst või teadus" toimub Tartu Ülikooli muuseumis 6. detsembril kella 10.15–17.00. Kavaga saab tutvuda ülikooli muuseumi kodulehel. Konverentsi on võimalik jälgida ka UTTV vahendusel.

Lisateave: Jaanika Anderson, Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor, [email protected]

Viimati muudetud 30.11.2022