Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu tähistab Eesti Vabariigi 105. aastapäeva

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kalevipoeg Foto: Gabriela Liivamägi

20. veebruar 2023 / Tartu linn annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel toimuval kontsertaktusel üle Tartu aukodaniku ja Tartu Tähe aunimetused, 24. veebruaril oodatakse rahvast traditsioonilisele Eesti lipu austamise tseremooniale Tartu Tähetorni juurde ning seejärel Raekoja platsile, kus toimub Kaitseliidu Tartu maleva aastapäevaüritus ja rahvapidu.

22. veebruaril kell 18 toimub Eesti Rahva Muuseumis pidulik kontsertaktus, kus kõnedega esinevad Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas ja Tartu linnapea Urmas Klaas ning antakse üle Tartu aukodaniku ja Tartu Tähe aunimetused. Üritus on kutsetega. Tseremooniat saab otseülekande vahendusel jälgida Tartu linna kodulehel, Tartu linna Facebookis või Tartu Postimehe veebilehel.

24. veebruaril

Kell 7.30 - vabariigi aastapäevale pühendatud lipuheiskamise tseremoonia Rahinge Külakatla juures.

Kell 8.15 viiakse pärjad Vabadussõjas langenute mälestusmärkidele Pauluse ja Raadi kalmistul.

Kell 9.15 algab Tartu Vabadussõja mälestussamba Kalevipoeg juures vabariigi aastapäevale pühendatud Kaitseliidu Tartu maleva ja üliõpilasorganisatsioonide pidulik rivistus. Sõna saavad Tartu linnavolikogu esimees Kaspar Kokk, Kaitseliidu Tartu maleva kaplan Priit Tamm ja üliõpilasorganisatsioonide esindaja.

Kell 10.00 Eesti lipu austamise tseremoonia Tartu Tähetorni juures. Sõnavõttudega esinevad Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees, Tartu vallavanem Jarno Laur, EELK Tartu praostkonna praost, Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming ja Eesti Üliõpilaste Seltsi abiesimees Kristjan Raja. Kaastegevad Tartu meeskoorid ja puhkpilliorkester Tartu.

Kell 11.00 Raekoja platsil Kaitseliidu Tartu maleva liikmete ergutamine ja kaitseliitlaste vande andmine.

Kell 12.00 algab rahvapidu koos ansambliga Lõõtsavägilased ning vaadata saab Kaitseliidu tehnika- ja relvanäitust.

Soovitame Eesti Vabariigi aastapäeva üritustele tulla Eesti lipuga.

Eesti sünnipäev ERMis

24. veebruaril jagub Eesti Rahva Muuseumis tegevusi tervele perele, avatud on nii näitused, restoran kui ka muuseumipood.
Püsinäitusi "Kohtumised" ja "Uurali kaja" ning külalisnäitusi saab 24. veebruaril külastada tasuta. Piletiga on vaid esimest päeva avatud näitus "Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool" ERMi galeriis. ERMi lipusaalis saab vaadata 1884. aastal õnnistatud esimest Eesti lippu. Terve päeva saab osaleda püsinäitusel „Kohtumised“ lippude otsimise mängus.

Kell 12 ja 14 on tasuta giidituur “Kohtumine Eesti tõeliste tegijatega“.

Kell 16 algab ERMi silla-alal pidupäeva kontsert "Üks laul, üks viis", kus osalevad Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, kammerkoor Helü, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu Poistekoor, folklooriklubi Maatasa. Kontsert on kõigile tasuta ja ülekannet sellest näeb ka ERMi kodulehel ning Postimees Onlines.

Rohkem infot https://www.erm.ee/et/pidupaev-ermis-24-02-2023

 

Viimati muudetud 27.02.2023