Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Tartu tutvustas targa linna kogemust Euroopa kohalike omavalitsuste kongressil

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Euroopa kohalike omavalitsuste kongress

15. aprill / Tartu targa linna valdkonnajuht Lauri Sokk osales 8.-9. aprillini Krakowis Euroopa kohalike omavalitsuste kongressil (5th European Congress of Local Governements) ning tutvustas Tartut kui tarka linna.

Lauri Sokk tutvustas Tartu kui targa linna põhimõtteid konverentsi esimesel päeval ning osales paneelis koos Varssavi abilinnapea Pawel Rabiej, Sanoki endise pikaaegse linnapea Wojchiech Blecharczyki ning Forum Virium Helsinki programmijuhi Kerkko Vanhaneniga. Paneeldiskussioon keskendus inimkesksetele lähenemistele tarkades linnades. Peamiselt räägiti sellest, kuidas on äärmiselt oluline, et linnad ja linnade juhid disainiksid tarku linnu ja nendega seotud projekte kodanikukeskselt ning seaksid nende huvid alati esiplaanile. Arutleti küsimuste üle nagu kaasamine, investeeringud ja elukvaliteet.

“Mul on hea meel, et sain niivõrd oluliste Poola ja Soome linnajuhtidega ühiselt arutada teemadel, mis targa linna tegelikult targaks teevad. Oma ettekandes rõhutasin, et targa linna mõiste on oma olemuselt viimastel aastatel saanud võrdusmärgi tehnoloogiaga. Enamik ettekandeid ja publikatsioone ning uudiseid, mida loen, keskenduvad sellele, kuidas tark linn on tark vaid siis, kui seal on piisavas koguses sensoreid, kaameraid ja 5G võrku. Selle paneeli keskmes olid hoopis inimesed, kodanikud ja linnade külalised. Tartu on alati rõhunud inimkesksele linnale, mistõttu on Tartus tehnoloogia vaid tööriist tulemuste saavutamiseks. Targa linna teevad targaks nende elanikud ja ühised väärtused, milles on ühiselt kokku lepitud. Tartu kindel veendumus on see, et ei ole mõtet rakendada tehnoloogiaid lihtsalt selle rakendamise pärast. Kõik saab alguse ikkagi probleemist, millele lahendust otsima minnakse,” ütles Tartu targa linna juht Lauri Sokk.

 Krakowis toimunud Euroopa kohalike omavalitsuste kongressi külastas ligikaudu 1500 inimest ning külalisi oli muuhulgas ka Euroopa Liidust väljastpoolt. Kahe päeva jooksul toimus ligi 85 paneeldiskussiooni finants-, majandus-, innovatsiooni-, keskkonna-, ühiskonna-, arengu- ja investeeringuteemadel.

 “Üpris kindel on laval seista ning Tartut ja Eestit esindada. Meid hinnatakse maailmas kõrgelt ja teatakse, et oleme oma teenuste ja tegevuste efektiivseks muutmisel olnud edukad. Usun, et kuulajaid üllatas just meie niivõrd inimkeskne vaade ning oskus kombineerida seda aina rohkem andmepõhise analüüsiga,” lisas Lauri Sokk.

 Konverentsi korraldas Eastern Institute.

Lauri Sokk, Tartu targa linna juht, Lauri.Sokk@raad.tartu.ee, 526 0865.

laurisokk.jpg

Viimati muudetud 15.04.2019