Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
19°

Variku kool läbib põhjaliku uuenduskuuri

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eskiis

17. september / Variku kooli rekonstrueerimist alustati suve lõpul sellega külgnevast võimlast, mis on nüüdseks lammutatud.

Praegu käivad hoonesisesed lammutustööd koolimajas sees. Põhjalikult uuendatud hoone avab õpilastele uksed tuleva aasta sügisel.

Linnapea sõnul saab Variku koolist Raatuse kooli kõrval teine moodsamaid põhikoole Tartus. „Usun, et kaasaegne õpikeskkond ning huvitavad ruumilahendused mõjuvad inspireerivalt nii õpetajatele kui õpilastele ja toovad uue kvaliteedi ka õppetöösse,“ ütles Klaas. Ta sõnas, et lisaks uuele koolimajale saavad Variku piirkonna inimesed aasta pärast enda kasutusse ka kaasaegse spordihoone.

Koolimajast jäävad pärast lammutustööde lõppu alles ainult kandekarkass ning välispiirded.
4-korruselise õppekorpuse kahele esimesele korrusele tulevad 1. - 4. klassi õpilaste klassiruumid, ülemistele korrustele kujundatakse õpperuumid vanematele klassidele. Kõik korrused on lahendatud avatud õppemaastiku kontseptsiooni järgides, mis võimaldab muuta klasside suurusi ning rakendada uusi õpivahendeid ja -meetodeid. Nii on näiteks raamatukogu ja kaks kunstiklassi ühendatud omavahel üheks sopiliseks avatud alaks, mis avaneb hoone aatriumisse.
Aatriumit laiendatakse umbes 300 ruutmeetri võrra ja sinna tekib uus "kooli süda".

Vana võimla asemele kerkib täiesti uus spordihoone, kuhu tulevad kaks täismõõtmetes korvpallisaali, jõu- ja maadlussaalid ning pesemis-ja riietusruumid.
Koolihoone peasissepääs hakkab paiknema Piima tänava pool, spordihoone sissepääs jääb Aianduse tänavale.

Koolimaja avarale õuealale rajatakse korvpalliväljakud ja jalgpalliplats, väike skate-park, mänguväljak ning õuesõppealad. Samuti tulevad sinna parklad ja jalgrattahoiuvarjualused, rohkelt ruumi jääb ka rohelusele.

Projekti kogumaksumus on 11 miljonit eurot. Tartu linna omaosalus on 7,7 miljonit eurot ja 3,4 miljoni ulatuses rahastab koolimaja rekonstrueerimist SA Innove meetmest "Põhikoolivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020". Spordihoone ehitab linn oma vahenditest.

Koolimaja ja spordihoonet ehitab OÜ Nordlin Ehitus OÜ, omanikujärelevalvet teeb Pikk Silm OÜ.

variku3-vaike.jpg

variku2-vaike.jpg

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 17.09.2018