Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veel paar päeva on võimalik registreeruda Hullu Teadlase VII uurimistööde konkursile "Säästa särtsu!"

Tartu Ülikooli muuseumi pressiteade

5. november 2020 / Ka sel õppeaastal ootab Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.-3. klassi õpilasi osalema uurimistööde konkursil.

Tänavuse konkursi teemaks on elekter ja selle raames saavad lapsed:
•    uurida, kust saab elektrienergia alguse, kuidas jõuab elekter koju ja milliseid loodushoidlikke lahendusi elektri tootmiseks olemas on
•    mõõta kahe nädala jooksul kodus kasutatud elektri hulka nii tavapärase tarbimise juures kui ka säästva tarbimise põhimõtteid järgides
•    analüüsida mõõtmiste tulemusi ja pakkuda lahendusi, kuidas ärgitada Eesti elanikke elektrienergiat rohkem säästma.
Saadud vaatlus- ja mõõtmistulemused tuleb õpilastel koondada uurimistööks, mille vormi võib valida vastavalt soovile ja võimalustele.

Uurimisprojekti tegevuste ja vaatluste läbiviimiseks tuleb moodustada õpilastest 4-6-liikmelised rühmad, kes 2020/2021 õppeaasta jooksul vabalt valitud 4 nädala jooksul uurimistöö läbi viivad.

Uurimistööde konkursi esimeses pooles toimub videokohtumine Hullu Teadlasega, mille käigus ta vastab kogunenud küsimustele ja jagab näpunäiteid, kuidas uurimistööd läbi viia ja vormistada. Aktiivsema osavõtuga koolidesse tuleb Hull Teadlane võimalusel ise kohale, et lastega kohtuda.  Juba teist aastat pakume osalevate õpilaste juhendajatele toetavaid õppematerjale – näidistunnikavu soovituste ja eksperimentide kirjeldusega konverentsi teemal.

Hullu Teadlase uurimistööde konkursile laekunud töid hindab teadlastest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii. Konkursi lõpetab Hullu Teadlase teaduskonverents 2021. aasta mais Tartu Ülikooli muuseumis ajaloolises toomkirikus Toomemäel, kuhu saavad kutse parimate uurimistööde autorid.

Uurimistööde konkursi ajakava
•    registreerumine konkursile sept. - okt. 2020 SIIN Registreeruda konkursile saab kuni 7. novembrini
•    kohtumine Hullu Teadlasega dets. 2020
•    uurimistööde esitamise tähtaeg 9. apr. 2021
•    konverents, kus esitletakse parimaid töid ja tunnustatakse nende autoreid 7. mail 2021

Lisateave: [email protected] või tel 737 6071 ning www.muuseum.ut.ee

 

 

Viimati muudetud 05.11.2020