Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Fotod: Tartus valmis uus kergliiklustee Rohelise Pargini

Tartu linnavalitsuse pressiteade

 Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi lõigul asuv 3,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee Foto: Maanus Kullamaa

5. oktoober 2021 / Sel sügisel valmis Tartus Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi lõigul asuv 3,2 kilomeetri pikkune kergliiklustee, mis ulatub Vaksali ja Näituse tänava ristmikust Rohelise Pargini. Uued jalgteed ühendavad Fr. R. Kreutzwaldi tänavat Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini õppehoone ning Tartu Waldorfgümnaasiumiga, et jalakäijad saaksid ohutult õppehooneteni liikuda.

Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et uus kergliiklustee on oluline osa ülelinnalise kergliiklusteede võrgustiku väljaarendamisest. "Valminud kergliiklustee muudab jalgsi ning rattaga liikumise linnaosade vahel ohutumaks ja mugavamaks. Uued jalg- ja jalgrattateed ühendavad erinevaid ettevõtteid ja õppeasutusi ning aitavad luua paljudele õpilastele ja tudengitele ohutuma koolitee. Pärast Riia - Vaksali ristmiku valmimist ning uue kergliiklussilla liiklusele avamist saavad raudteekoridoris kulgevad kergliiklusteed omavahel väga hästi ühendatud ning tekib mugav võimalus sõita jalgrattaga linna ühest servast teise läbides kergliiklusteedel 7 km pikkuse teekonna Rohelisest Pargist kuni Postimaja liiklussõlmeni,” lausus Tamm.

Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee ehitust alustati 2020. aasta kevadel ning tööde käigus rajati raudteekoridoriga paralleelselt kulgev jalgratta- ja jalgtee koos parkimiskohtade, puhkealade, haljasalade ja bussiootepaviljonidega. Lisaks rekonstrueeriti olemasolevad sõiduteed ning ehitati välja Tartu Näitused messikeskuse ja Eesti Maaülikooli jaoks oluline sõidutee, mis saab alguse Fr. Tuglase ja Vaksali tänava ristmikult ning ulatub Fr. R. Kreutzwaldi tänavani.

Turvalisemaks liiklemiseks võeti kasutusele punast värvi asfaldikate kohtades, kus kergliiklejate ning mootorsõidukite liikumistrajektoorid ühtivad. Vaegnägijate jaoks paigaldati taktiilsed plaadid teeületuskohtadesse ja suunavad plaadid Vaksali tänaval asuvatesse bussipeatustesse.

Vaksali - Fr. Tuglase - Fr. R. Kreutzwaldi kergliiklustee ehitus maksis 2,9 miljonit eurot ning töid tegi AS TREF. Ehitamist rahastati Euroopa Liidu Regionaalarengu fondist "Linnapiirkondade jätkusuutlik areng" ja Tartu linna vahenditest. Kergliiklustee eskiisprojekti koostas AB Artes Terrae ja projekteeris Landverk OÜ.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 05.10.2021