Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn jätkab Tartu–Rahinge–Ilmatsalu kergliiklustee ehitust

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Jalgrattad linnaruumis Foto: Kerly Ilves

23. september 2022 / Esmaspäeval algab Rahinge ja Tüki küla vahelise jalg- ja rattatee ehitus, mis on teine etapp Tartu linna ja Ilmatsalu asulat ühendava kergliiklusteest.

Esimese etapina valmis 3,2 kilomeetri pikkune teelõik Ilmatsalu ringist Rahinge külani, sel ja järgmisel aastal jätkuvad tööd lõigus Rahinge–Tüki.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, uus kergliiklustee toob kindlasti juurde linna suunal rattaga liikujaid, sest tee läbib just linnalähedasi asulaid. „Möödunud aastal rajasime Ilmatsallu ka rattaringluse parkla ning kergliiklustee valmimine muudab rattaga liikumise kahtlemata oluliselt mugavamaks ning ohutumaks. Pean väga mõistlikuks ja vajalikuks, et kõik kuni kümmekond kilomeetrit linnast eemal paiknevad asulad saavad Tartuga kergliiklusteede abil ühendatud,“ ütles Tamm.

Maanteeliiklusest eraldatud jalg- ja jalgrattatee rajatakse kolme kilomeetri pikkuse ja kolme meetri laiusena. Kergliiklusteelt saab ohutult maantee kõrval asuvate tõmbekeskuste juurde (Rahinge järv ja ekstreempark). Koos jalgteega ehitatakse ka kaasaegne valgustuslahendus ja paigaldatakse erivalgustus ülekäigukohtadele. Välja ehitatakse kaks puhkekohta, kuhu paigaldatakse pingid ja prügikastid ning rekonstrueeritakse bussipeatused.

Tänavu on kavas rajada Rahinge küla ülekäigukoht koos Pihva ja Joosepi tee osaga. Uue tee rajamisega soovib linn kergliiklusteede võrgustikku laiendada ja olemasolevaid teid ühendada, samuti soovitakse parandada kergliiklejate liiklusohutust maanteel ja nende ristmikel.

Teed ehitab OÜ TAVT. Tööde maksumus on 997 864 eurot, millest Tartu linn finantseerib 447 864 eurot ja ülejäänud osa katab Transpordiamet.

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 23.09.2022