Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku kuulutada kergliiklussilla nimekonkursi võitjaks Vaksali sild

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Vaksali sild Foto: Mana Kaasik

31. august 2021 / Tartu linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku nimetada peagi valmivas Riia-Vaksali liiklussõlmes asuv kergliiklussild Vaksali sillaks. Vaksali sild oli kuu aega väldanud nimekonkursi populaarseim pakkumine ning teenis enim hääli ka konkursi komisjonilt. 

Möödunud aasta kevadel alanud Riia-Vaksali liiklussõlme ehitustööd jõuavad peagi lõpule, mistõttu kuulutas linnavalitsus juuli lõpus välja nimekonkursi uuele kergliiklussillale. "Riia-Vaksali ristmiku kergliiklussild avatakse juba sel sügisel ning mul on hea meel, et see mitut linnaosa ühendav oluline sõlmpunkt saab linlaste abiga kõlava nime. Konkursile saadeti kokku rohkem kui 600 nimepakkumist ning osalejate suur hulk kinnitab valmiva silla olulisust Tartu ja tartlaste jaoks," ütles linnapea Urmas Klaas. 
 
Nimekonkursile esitati 626 pakkumist ning kokku saadeti ligi 400 erinevat nime. Kõige enam pakuti nimeks Vaksali sild (62 korda), aga populaarsed olid ka Riia sild (21), Tamme sild (21), Lembitu sild (18) ning erinevaid Oskar Lutsuga seotud variatsioone (18). Nimekonkursil said osaleda kõik soovijad ning võitja valis välja seitsmeliikmeline komisjon. 
 
"Ruumiobjektile nime andmisel tuleb arvestada, et nimi vastaks seadusega ette antud nõuetele, oleks keeleliselt korrektne ja seotud asukohaga. Nimekomisjon kaalus erinevaid variante ja otsis vastust küsimusele, kas pakutud nimi võiks kasutusse minna. On hea meel, et nimekomisjon kiitis üksmeelselt heaks Vaksali silla nime, mis oli ka rahva seas populaarseim pakkumine," kommenteeris nimekomisjoni esimees, abilinnapea Reno Laidre.
 
Nimevalimiskomisjoni kuulusid abilinnapea Reno Laidre, abilinnapea Raimond Tamm, ruumiloome osakonna juhataja linnaarhitekt Tõnis Arjus, linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna geodeesiateenistuse juhataja peageodeet Taavi Pedaja, kommunikatsioonijuht Lilian Lukka, Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi teadur-lektor Helen Plado ning Tartu Linnavolikogu kultuurikomisjoni juht Toomas Jürgenstein.  
 
Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist ja kergliiklussilla ehitamist alustati 2020. aasta aprillis. Uue jalgratturite ja jalakäijate silla ning tunneli ehitamine linna ühte liiklustihedamasse piirkonda muudab liikluse ohutumaks ning ühendus kesklinna ja Maarjamõisa ning teiste linnaosadega saab mugavamaks ja kiiremaks. Ristmiku rekonstrueerimisprojekti aluseks on Tinter-Projekt OÜ koostatud eelprojekt, milles on arvestatud ideekonkursi võidutööd "Sindlinahk" (Part OÜ). 

Viimati muudetud 31.08.2021