Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab näituse Barbie jõuludest

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Mänguasjamuuseum avab näituse Barbie jõuludest

30. november 2022 / Tartu Mänguasjamuuseum avab jõulukuul traditsioonilise väljapaneku vanadest jõuluehetest, kuid lisaks sellele ka mininäituse jõulurõivais Barbie nukkudest. Muuseumi mängutuba muutub detsembris jõulutoaks ja muuseumipoest saab jõulupood.

Barbie nukkude väljapanekus “Barbie täiuslikud jõulud” on jõulukleitides kollektsiooninukud, milletaoliseid on pühadesarjas valmistatud juba 1988. aastast. Tähtpäevale kohaselt on riietel kasutatud kuldseid, hõbedasi, lumivalgeid, rohelisi, öötumedaid ja punaseid värve.

Näitusel olevad nukud pärinevad Rimonne Balticu kogudest. 

Nagu igal aastal, on jõulutuba avatud mängijatele, meisterdajatele ja jõuluime otsijatele, kuid lisaks väikestele jõulutöötubadele on seekord kavas ka kaks erilist üritust. 4. detsembril esitletakse jõulutoas kirjanik Liis Seina uut lasteraamatut "Ilus karuema" ja meisterdatakse eriti uhkel moel raamitud karuema pilte. 18. detsembril toimuvad koostöös Ukraina Majaga Rõõmutalgud, kus saab õppida nii eesti- kui  ka ukrainapäraseid jõulukaunistusi meisterdama. 

Jõulutoas meisterdatud päkapikud, kuuseehted ja pühadekaardid võib iga osavnäpp koju kaasa võtta, kõik puudujääva saab aga soetada muuseumi jõulupoest. Kuna sel aastal on muuseumis avatud näitus "Kaisukaru 120", on muuseumi jõulupoodki eriliselt karurohke ja ilusa karu leiab endale nii suur kui väike. 

Kuu lõpul on Tartu Mänguasjamuuseum avatud vastavalt pühadegraafikule, mille leiab muuseumi kodulehelt www.mm.ee Teatri Kodu on suletud 15. detsembrist kuni 3. jaanuarini. Mänguasjamuuseumi põhimaja on suletud 24.–27. detsembril, 31. detsembril ja 1.–3. jaanuaril. 

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
[email protected]
5136716
www.mm.ee 

Viimati muudetud 30.11.2022