Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum avab näituse "Kaisukaru 120"

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Mänguasjamuuseum avab näituse "Kaisukaru 120"

19. oktoober 2022 / Laupäeval, 22. oktoobril avatakse Tartu mänguasjamuuseumis suur käed-külge näitus "Kaisukaru 120", mis pakub avastamisrõõmu karukollektsionääridele ja rikkalikke mänguvõimalusi väikestele karusõpradele.

Näituse kuraatori Helena Graubergi sõnutsi räägib näituse ajalooline pool sellest, millised olid tänapäevaste kaisukarude eellased ja kuidas kõik 120 aasta eest alguse sai. "1902. aasta oktoobris sündis Margarete Steiffi pereettevõtes Saksamaal esimene liigutavate käppadega pehmetest materjalidest mängukaru ning samade lõigete järgi tehtud tänapäevane karu on ka näitusel väljas," selgitab Grauberg. "Lisaks saab näha erakordselt uhket valikut mänguasjamuuseumi kogudesse kuuluvatest vanadest karudest."

Kõige vanemad  näitusele jõudnud kaisukarud on laste mängudele rohkem kui saja aasta vältel kaasa elanud. Kõige uuemad karulaste sugukonda liigiti tutvustavad mänguasjad jõudsid kohale vahetult enne juubelinäitust. Näituse käed-külge aladel saavad lapsed osaleda karude sünnipäevapeol, lasta liugu, sõita rongiga ja olla külalisteks karude majapidamises. Lisaks näitusealale on uuenenud ka muuseumi pood, kus on karunäituse toimumise ajal tavapärasest rohkem karukaupa saadaval. 

Kaisukarunäituse avapäeval, 22. oktoobril toimub kella 11–14 karuteemaline perepäev, kus saab näitust igast kandist uudistada, mängida ja meisterdada, kommi süüa ning karusid kallistada. Maitsvate karuampsudega ühepäevakohviku avab karude sünnipäeva auks Haga Perepagar, suus sulava põsetäiega toetab perepäeva Mesikäpp. 

Tartu Mänguasjamuuseum asub Tartu vanalinnas Lutsu tänaval ja on aastaringselt avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11-18. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee või telefonil 7461 777.

Lisainfo:

Marge Pärnits
Tartu Mänguasjamuuseumi arendusjuht
[email protected]
5136 716
www.mm.ee 

Viimati muudetud 19.10.2022