Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mänguasjamuuseum toob Teatri Kodus lavale beebiteatri!

Tartu Mänguasjamuuseumi pressiteade

Mänguasjamuuseum toob Teatri Kodus lavale beebiteatri!

20. september 2022 / Laupäeval, 24. septembril esietendub Teatri Kodus beebiteatri lavastus "Minu esimene kodu", kuhu oodatakse vaatajaid alates neljandast elukuust.

"Minu esimene kodu" on beebidele mõeldud lavastus, kus väikeste teatrisõprade ette tuuakse tuttavaid ja turvalisi koduseid asju. Kõik igapäevane muutub läbi tajude ja rütmide rõõmutegevaks mänguks, lapsed ja lapsevanemad on sellesse mängu kaasatud ning saavad üheskoos kaasa elada teatriime sünnile.  

"Teatri Kodu missioon on kasvatada teatripublikut alates hetkest, mil vaataja alles ema või isa süles istub ning õpetada teda läbi mängu, muusika ja positiivsete elamuste teatrit nautima ja armastama," selgitab Teatri Kodu etenduste juht Mariliis Einberg. "Nüüdseks on meie mängukavas koguni kaks päris pisikestele mõeldud lavastust – "MINA!" ja "Minu esimene kodu."

"Minu esimese kodu" etendused toimuvad Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu teise korruse hubases lastestuudios ning korraga mahub etendusele viisteist beebit saatjatega. Teatri vaatamisele järgneb mõnus mänguaeg. Kakskümmend minutit kestev etendus on mõeldud beebidele vanuses 4 kuni 18 kuud.

Beebiteatri "Minu esimene kodu" autoriks on Eero Ojala, lavastajaks ja näitlejaks Marko Mäesaar, muusikalise kujunduse on teinud Eero Ojala, Leena Aronen ja Andres Vago. Soomekeelne algupära esietendus Hevosenkenkä mänguasjamuuseumis 2017. aastal.

Tartu Mänguasjamuuseum ja Teatri Kodu asuvad Tartu vanalinnas Lutsu tänaval. Lisainfot näituste, teatrietenduste ja õpitubade kohta saab aadressilt www.mm.ee.

Lisainfo:

Mariliis Einberg
Teatri Kodu etenduste juht
tel: 553 9642
mariliis.einberg@mm.ee

Viimati muudetud 20.09.2022